اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رویدادهای جهان آویخته به شاخه‎های درخت کریسمس

رویدادهای جهان آویخته به شاخه‎های درخت کریسمس
بنفشه غلامی

ایام، ایام کریسمس است. جشن میلاد مسیح که هر خانواده مسیحی در سراسر جهان خود را ملزم به خرید درخت کاج و تزئین آن برای شب کریسمس می‎کند. اما امسال فعالان محیط زیست به خانواده‎های مسیحی هشدار داده‎اند، خرید هر درخت کاجی برای کریسمس به معنای قطع یک درخت و آسیب زدن به کره زمین است.

 با این حال و با وجود چنین هشدارهایی امسال هم شاهد برپا شدن درخت‎های کریسمس در خانه‎های مسیحیان و شهرهای بزرگ جهان بودیم که حتی گران شدن بهای درخت‌های کاج هم آنها را از این رسم قدیمی منصرف نکرد. اما در این بین درخت‎های کریسمسی در برخی شهرها و گوشه و کنار جهان قد علم کردند که در نوع خود متفاوت هستند.
یکی از این درخت‎ها در سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا خودنمایی کرد. استرالیا در هفته‎های اخیر با گرمای بیش از حد مواجه بود و این گرما در نهایت موجب وقوع آتش‎سوزی در جنگل‎های این کشور شد. آتشی که همچنان در حال قربانی گرفتن از میان درختان است. این آتش‌سوزی نه تنها تبعات مخربی بر محیط زیست استرالیا داشته، بلکه موجب آوارگی شمار زیادی از شهروندان این کشور شده‎است. از همین رو برخی از صاحبان مشاغل در یکی از مراکز تجاری و پر رفت و آمد سیدنی تصمیم گرفتند در به راه انداختن درخت کریسمس امسال ابتکار عمل به خرج داده و با نگاهی به فاجعه این آتش‌سوزی‎ها درخت کریسمسی با درختان کاج سوخته در آتش بنا کنند.
لبنانی‎ها برای برپا کردن درخت کریسمس بزرگ خود که هر سال در بیروت تزئین می‎شود، از وقایع ماه‎های اخیر کشور خود غافل نماندند. آنها با توجه به اعتراض‎هایی که در این کشور از 17 اکتبر آغاز شده، درخت کاجی از شیشه و آهن که بیشتر شبیه یک هرم بزرگ است، ساختند و آن را در میدان شهدای بیروت که میدان اصلی اعتراض‎ها در ماه‎های اخیر است نصب کردند. آنها روی این درخت شیشه‎ای عظیم، اقدام به نصب پوسترها و نوشتن شعارهایی کردند که تأکید می‎کند آنها از خواسته‎های خود عقب ننشسته‎اند و همچنان خواهان ایجاد تغییراتی در قوانین انتخاباتی این کشور هستند و می‎خواهند حاکمانی داشته باشند که بر اساس شایستگی انتخاب شده‌اند نه وابستگی‎های حزبی و قومی. آنها نام درخت خود را درخت انقلاب گذاشتند.
در بغداد نیز معترضان دست به اقدامی مشابه زدند. در حالی که اعتراض‎ها در این کشور موجب کشته شدن برخی معترضان شده، مسیحیان عراق در میدان مرکزی بغداد درختی ساخته شده از پلاستیک بنا کردند و به احترام کسانی که در این اعتراض‎ها کشته شدند، تصاویر برخی از آنها را روی درخت نصب کردند. آنها همچنین اعلام کردند، امسال با توجه به حوادث اخیر جشنی برگزار نخواهند کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار
پربازدیدها