اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

چیزی نمانده تا هوای کلانشهرها برای تمام گروه‌های سنی ناسالم شود

چیزی نمانده تا هوای کلانشهرها برای تمام گروه‌های سنی ناسالم شود

بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی، با تداوم پایداری جو افزایش غلظت آلاینده‌ها در کلانشهرها به حدی افزایش می‌یابد که در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار خواهد گرفت.

 

به گزارش سازمان هواشناسی، طی سه روز آینده افزایش غلظت آلاینده‌های جوی را در کلانشهرها؛ شهرهای پرجمعیت و صنعتی خواهیم داشت که موجب کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای تمام گروه های سنی می‌شود، این شرایط در چهارشنبه پایان خواهد یافت.

از این رو به هموطنان توصیه می شود تا از تردد غیرضروری در سطح شهر به ویژه برای کودکان، افراد مسن و بیماران تنفسی و قلبی خودداری کنند، همچنین اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش تردد شهری، مدیریت نوع سوخت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلانشهرها جدی گرفته شود.

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی نیز گفته بود تا سه روز آینده جوی آرام و پایدار در کشور پیش‌بینی می‌شود که در شهرهای صنعتی موجب ادامه روند افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد. بنابراین سالمندان، کودکان، بیماران قلبی و تنفسی مراقب باشند./ خبرآنلاین

 

شاخص آلودگی در هرکدام از شهرهای ایران چقدر است؟

 

رییس گروه پایش آلودگی هوا و صدا محیط سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه هوای شهرهای اهواز با شاخص ۱۵۹ و همدان ۱۶۶ در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار دارد، گفت: هوای شهرهای خرم‌آباد با شاخص ۱۰۱، کرمان ۱۰۴، شیراز ۱۰۸، اراک ۱۱۲، تبریز ۱۱۲، ارومیه ۱۱۶، تهران ۱۳۸ و اصفهان ۱۴۷ ناسالم برای گروه‌های حساس است.

 

 

شهرام سپهرنیا افزود: هوای شهرهای اردبیل با شاخص ۱۶، بیرجند ۱۸، بجنورد ۱۹، زابل ۲۰، رشت ۲۶، یاسوج ۳۵ و شهرکرد ۴۹ در شرایط پاک قرار دارند.

وی اظهارداشت: همچنین هوای شهرهای زنجان با شاخص ۵۲، ایلام ۶۰، سنندج ۶۰، یزد ۶۳، قم ۶۴، بندرعباس ۶۸، کرمانشاه ۶۸، گناوه ۷۷، اشتهارد ۷۹، قزوین ۸۱ و مشهد ۱۰۰ قابل قبول هستند.

هوای شهرهای کرج با شاخص ۱۰۴، تبریز ۱۰۸، تهران ۱۳۸، اراک ۱۱۷ ، اهواز ۱۴۵ ناسالم برای گروه‌های حساس و هوای همدان با شاخص ۱۵۵ ناسالم برای تمام گروه‌ها است./ ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.