اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
ابتکار خبرداد

بررسی "لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" در کمیسیون لوایح دولت

بررسی "لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" در کمیسیون لوایح دولت

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:دولت "لایحه جامع تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" را ارائه کرده و هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت در حال بررسی است تا نهایتاً در مجلس تصویب شود.

 معصومه ابتکار اظهار کرد: کشور ما با وجود اینکه مورد خشونت و ترور و سخت‌ترین تحریم‌ها در طول سال پس از خروج آمریکا از برجام قرار گرفته اما مردم و دولت همچنان محکم ایستاده‌اند و مقاومت می کنند تا آسیبها به حداقل برسد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: شرایط بسیار سخت است و دشمنان هم درتلاشند تا ملت بزرگوار و تلاشگر ایران را به زانو دربیاورد اما مطمئناً مردم با درایت و صبوری و تاب آوری در برابر مشکلات پیروز خواهند شد.

ابتکار مطرح کرد: باید بررسی کرد که سرمنشأ برخی رفتارهای خشن در جوانان و حتی افراد میانسال چیست و چرا بیشتر خشونت‌ها علیه زنان است و زنان آسیب بیشتری می بینند؟ البته این مسئله خاص ایران نیست بلکه این مسائل به صورت خیلی حادتر در بسیاری از کشورهای دنیا بروز کرده کمااینکه جریان و پویش مبارزه با خشونت علیه زنان و یا سوء استفاده از زنان ابتدا در کشورهای صنعتی شکل گرفته است.

این مقام مسئول متذکر شد: بخشی از اقدامات برای مبارزه با خشونت علیه زنان در حوزه قوانین و مقررات است که خوشبختانه ما این قوانین را داریم اما مجلس به دلیل ناکافی بودن برخی قوانین، طرح هایی مانند تشدید مجازات اسیدپاشی را ارائه و تصویب کرد.

وی اضافه کرد: دولت "لایحه جامع تأمین امنیت زنان در برابر خشونت" را ارائه کرده و هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت در حال بررسی است تا نهایتاً در مجلس تصویب شود.

ابتکار بر لزوم تقویت مهارت های رفتاری و اجتماعی برای افزایش سازگاری در خانواده‌ها و جامعه تأکید کرد و گفت: ما باید رفتارهای تحمل پذیر داشته باشیم و فکر و اندیشه مان را به سمت درک متقابل و توسعه گفت وگو حرکت دهیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: دولت "بسته مهارت های فردی و اجتماعی" را با آموزش و پرورش از ابتدای دولت دوازدهم پیش‌بینی و تهیه کرد، علاوه براین "طرح ملی گفت وگوی خانواده" نیز ارائه شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: ما در تلاشیم تا مهارت‌های ارتباطی اعضای خانواده مانند تفکر نقادانه را در مدارس و دانشگاه‌ها و والدین و حتی سالمندان ترویج دهیم تا افراد تاب‌آوری خود را در مقابل آسیب‌ها و مشکلات بالا ببرند./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.