اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مخالفت مجلس با تفحص از قراردادهای تامین هواپیما

مخالفت مجلس با تفحص از قراردادهای تامین هواپیما

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تحقیق و تفحص از قراردادهای منعقده برای تامین هواپیما و نوسازی سیستم‌های ناوبری هوایی توسط وزارت راه و شهرسازی مخالفت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با تقاضای تحقیق و تفحص از قراردادهای منعقده برای تامین هواپیما و نوسازی سیستم های ناوبری هوایی توسط وزارت راه و شهرسازی موافقت نکردند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گزارش کمیسیون متبوع خود مبنی بر تحقیق و تفحص از قراردادهای منعقده برای تامین هواپیما و نوسازی سیستم های ناوبری هوایی توسط وزارت راه و شهرسازی، قرائت کرد.

محور تحقیق و تفحص بر عقد قرارداد خارجی دارای جنبه و ماهیت بین المللی بدون مجوز مجلس شورای اسلامی و چگونگی محتوا و مفاد قراردادها و اثرات مالی، حقوقی و فنی آن قرار داشت.

قرارداد خرید هواپیما

سخنگوی کمیسیون عمران در ادامه افزود: قراردادهای خارجی برای خرید هواپیما برخلاف قوانین و بدون اطلاع مجلس انجام شده است که باید این قراردادها به مجلس ارسال می شد، اما کمیسیون عمران هم در جریان عقد قراردادها نبود و اطلاعات جزئی دادند که قانع کننده نبود.

وی افزود: تامین قطعات و خدمات پس از فروش نیاز به بررسی دارد، ما ظرف ۳ ماه آینده می توانیم اطلاعات کامل را گرفته و تحقیق و تفحص کنیم.

در ادامه جلسه نادر قاضی پور به عنوان درخواست کننده تحقیق و تفحص از قراردادهای خارجی برای خرید هواپیما گفت: چرا قراردادها درست اجرایی نشده، هر چند ما قراردادها را ندیدیم. از دسته اول یا دسته چندم بودن هواپیماها بی اطلاعیم. هواپیماها بدون قطعات یدکی روانه تهران شدند.

نمایندگان مجلس با بررسی طرح تحقیق و تفحص از قراردادهای منعقده برای تامین هواپیما با ۱۰۶ رأی موافق، ۳۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر در صحن با این طرح مخالفت کردند./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر