اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

رتبه اول شرکت های فناور البرز در کشور

رتبه اول شرکت های فناور البرز در کشور

معاون فناوری پارک علم و فناوری البرز گفت: شرکت های فناور این استان در بیستمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازارکشور و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران با انعقاد ۲۲ قرار داد رتبه اول را به خود اختصاص دادند.

محمد صادق سبط الشیخ انصاری روز شنبه افزود: این ۲۲ قرارداد به مبلغ ۹۴ میلیارد تومان بوده که افزون بر این مبلغ شرکت های فناور البرز در جشنواره مذکور ۸۰ هزار یورو نیز درآمدزایی داشته اند.

وی ادامه داد: این قراردادها در زمینه شیمی، مهندسی پزشکی، پلیمر، مکانیک، برق و الکترونیک  بوده که نقش یارانه تشویقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  محرک این فرایند موفق است.
معاون فناوری پارک علم و فناوری استان البرز خاطرنشان کرد: امروز شرایط تحریم  فرصتی شده که به واسطه عدم واردات کالاهای خارجی، رویکرد سازمان ها و شرکت ها به محصولات و تولیدات داخلی افزایش یافته است که باعث جلوگیری از خروج ارز و افزایش اشتغال پایدار خواهد شد.

اکنون در پارک علم و فناوری استان البرز ۱۲۰ شرکت  فعالیت داشته و قراردادهای منعقده مربوط به ۱۵ شرکت فناور است.

بیستمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازارکشور و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از ۲۶ لغایت ۲۹ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شده است./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد و تهران تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

کپی