اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

واژگونی مرگبار تانکر سوخت در اراک

واژگونی مرگبار تانکر سوخت در اراک

بامداد امروز واژگونی خودروی تانکر حامل سوخت در کمربندی جنوبی شهر اراک ، مرگ راننده آن را در پی داشت.

مرگ دلخراش راننده تانکر حامل سوخت گازوئیل در اراک/ عملیات بعد از 6 سال پایان یافت

مسعود آقازیارتی رئیس اتش نشانی اراک گفت: ساعت 1:28 دقیقه بامداد امروز ستاد فرماندهی آتش نشانی اراک با دریافت خبر این حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره 5 از کوی رضوی و گروه امداد و نجات 103 از ایستگاه شماره یک واقع در کوی مصطفی خمینی را به کمربندی جنوبی، بعد از بیمارستان امام خمینی(ره) اعزام کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی اراک اظهار داشت: یک دستگاه تانکر 30 هزار لیتری حمل سوخت از نوع گازوئیل که در مسیر غرب به شرق ( به طرف سه راهی خمین) در حال حرکت بود، به علت نامعلومی از مسیر اصلی منحرف شده و پس از  برخورد با تپه‌های اطراف جاده، متوقف شده بود.

وی افزود: شدت این حادثه به حدی بود که تانکر از شاسی آن جدا شده و اتاقک خودرو را نیز از جا کنده و به جلو پرتاب کرده بود که همین امر باعث محبوس شدن راننده آن در لابه لای آهن پاره‌های اتاقک شده بود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی درادامه تصریح کرد: آتش نشانان با همکاری پلیس راهور، علائم هشدار دهنده را در مسیر تردد خودروها قرار داده و با بستن جاده از بروز تصادفات بعدی جلوگیری به عمل آورند، سپس ضمن ایمن سازی‌های لازم، با استفاده از تجهیزات مخصوص و ست هیدرولیک امداد و نجات، عملیات رهاسازی راننده را آغاز کردند.

آقازیارتی ادامه داد: گروه دیگری از آتش نشانان با همکاری نیروهای خدمات شهری شهرداری اراک و با استفاده از یک دستگاه لودر، اقدام به پاشش خاک بر روی جاده که بر اثر نشت سوخت کاملا لغزنده شده بود، کرده و گازوئیلی که از تانکر بیرون می‌ریخت را به سمت کانال کنار جاده هدایت کردند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شدت برخورد تانکر با اتاقک خودرو و گیر کردن راننده در بین آنها، عملیات رهاسازی راننده این خودرو نزدیک به دو ساعت به طول انجامید و این مرد جوان که در دم جان باخته و بدن آن دو نیم شده بود، از لابه لای آهن پاره‌های اتاقک خودرو خارج و نجاتگران آتش نشان پس از قرار دادن پیکر وی در کیسه جسد، او را به عوامل آرامستان تحویل دادند.

وی افزود: این عملیات که نزدیک به 6 ساعت به طول انجامید با جابجایی و حمل تانکر توسط جرثقیل برای انتقال به پارکینگ به پایان رسید و آتش نشانان تا خاتمه عملیات و اطمینان از رفع هرگونه خطر احتمالی در محل حادثه حضور داشته و پس از تحویل محل حادثه به عوامل انتظامی و پلیس راهور به مأموریت خود پایان دادند./ فارس

 بیشتر بخوانید /مرگ 4نفر در تصادف اتشین 2 خودرو

 

 

 

کپی