اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت:

بیماران خاص از مزایای یک بسته اختصاصی بهره‌مند می شوند

بیماران خاص از مزایای یک بسته اختصاصی بهره‌مند می شوند

معاون دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: بیماران خاص علاوه بر دریافت سایر خدمات موجود در بسته خدمات مورد تعهد، از مزایای یک بسته اختصاصی هم بهره‌مند هستند.

 مهرداد الهامی درباره حق بیمه پرداختی و همچنین چگونگی ارائه خدمات به بیماران خاص از سوی این سازمان بیمه‌گر  گفت: در حال حاضر پنج گروه بیماری شامل بیماران تحت دیالیز، پیوند کلیه، هموفیلی، تالاسمی و ام اس در سازمان بیمه سلامت به عنوان بیماری خاص تحت پوشش قرار دارند که بیمه سلامت برای پوشش این گروه از بیماران هیچ حق بیمه‌ای دریافت نمی‌کند.
 
وی با بیان اینکه بیماران خاص به صورت رایگان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار دارند، ادامه داد: همچنین بیماران خاص علاوه بر دریافت سایر خدمات موجود در بسته خدمات مورد تعهد، از مزایای یک بسته اختصاصی هم بهره‌مند هستند؛ این بسته شامل داروها، لوازم، تجهیزات و خدمات تخصصی مرتبط به نوع بیماری آنان است که به طور عمده به شکل رایگان به این بیمه شدگان ارائه می‌شود. فرانشیز در بسته خدمات بیماران خاص منحصر به داروهای مربوط به بیماری ام اس است که آن هم به صورت تعدیل شده و با فرانشیز ۱۰ درصد در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.
 
الهامی ضمن آنکه شناسایی بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت را امکان پذیر دانست، بیان کرد: در نهایت پس از تایید بیماری خاص،‌ فرد می‌تواند از دفترچه بیماران خاص استفاده کرده و تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
 
وی گفت: افراد فاقد پوشش بیمه پایه نیز با دارا بودن شرایط بیماری خاص می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند. درحال حاضر ۷۵ هزار بیمار خاص از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند./ایرنا
کپی