اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان شد

مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان شد

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: امروز هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۴۵۰ تومان مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان توزیع درب واحد‌های صنفی ۱۱ هزار و ۸۰۰ و خورده فروشی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ، از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۴۵۰ تومان مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۱ هزار و ۶۰۰ تومان توزیع درب واحد‌های صنفی ۱۱ هزار و ۸۰۰ و خورده فروشی ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هرکیلو ران مرغ با کمر ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.

او با اشاره به نرخ سایر مشتقات افزود: قیمت هر کیلو سینه با کتف ۲۴ هزار تومان، سینه بدون کتف ۲۵ هزار تومان و فیله مرغ ۲۸ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت مرغ در شب یلدا را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می‌شود که ثبات قیمت مرغ در شب یلدا ادامه یابد.

یوسف خانی در واکنش به اظهارات مرغداران مبنی بر زیان ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ تومان در ۵ فروش هر کیلو مرغ گفت: با توجه آنکه قیمت تمام شده هر کیلو مرغ ۸ هزار تومان است از این رو اظهارات مرغداران واقعیت ندارد.


او ادامه داد: در ۳ هفته گذشته قیمت هر قطعه جوجه یک روزه با نرخ ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۷۰۰ تومان بوده که با عرضه مرغ آن در ۱ ماه آینده پیش بیتنی می‌شود که نوساناتی در بازار اتفاق بیافتد در غیر این صورت به دلیل افزایش هزینه تولید مرغداران متحمل زیان خواهند شد.


کمبودی در عرضه ماهی شب یلدا وجود ندارد


یوسف‌خانی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه ماهی شب یلدا وجود ندارد بیان کرد: با توجه به فراوانی تولید قیمت انواع ماهی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت هر کیلو ماهی سفید پرورشی را ۳۲ هزار تومان آزاد دزفولی ۱۸ هزار تومان، سنگسر شهری ۴۶ هزار تومان، هامور جنوب ۶۲ هزار تومان، شیر جنوب ۶۰ هزار تومان، حلوای سیاه ۵۵ هزار تومان، قزل آلا ۲۵ هزار تومان، سالمون نروژ ۱۷۵ هزار تومان، راشگو جنوب ۱۲۵ هزار تومان، سرخو ۷۰ هزار تومان، سیر نیزه‌ای ۴۸ هزار تومان و تیلاپیا را ۶۰ هزار تومان اعلام کرد.
تخم مرغ ارزان شد
یوسف خانی در پایان از کاهش قیمت تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ در بازار ۱۰ هزار تومان معادل شانه‌ای ۲۰ هزار تومان است در حالی که بر اساس قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار هر شانه تخم مرغ نباید بیش از ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان در بازار فروخته شود./باشگاه خبرنگاران

کپی