اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان:

موج کم فشار بارشی از هرمزگان خارج می شود/وضعیت تردد های دریایی مساعد است

موج کم فشار بارشی از هرمزگان خارج می شود/وضعیت تردد های دریایی مساعد است

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان گفت: از ساعات شب شاهد خروج موج کم فشار بارشی در استان هرمزگان خواهیم بود.

مرضیه سی سی پور افزود: ضمن تضعیف سامانه بارشی در هرمزگان، امروز پنجشنبه در برخی نقاط شرقی ،شمالی و خفیف تر در برخی نقاط مرکزی بارش پراکنده باران پیش بینی می شود و از ساعات شب شاهد خروج کامل سامانه بارشی خواهیم بود.

وی اضافه کرد: وضعیت تردد های دریایی تا ساعات بعدازظهر در محدوده  تنگه هرمز و دریای عمان  مساعد است، طی امروز خلیج فارس و مناطق غربی و جنوبی جزایر کیش و لاوان نسبتا مواج است.

سی سی پور بیان کرد: از ساعات شب با خروج موج کم فشار بارشی و تاثیر زبانه های سامانه پر فشار در مناطق شرقی و مرکزی استان و همچنین در تنگه هرمز وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: تنگه هرمز از ساعات شب تا ظهر جمعه ۲۹ آذر  نسبتا مواج خواهد بود که با توجه به مواج شدن تنگه هرمز احتمال اختلال در تردد های دریایی در ساعات صبح تا ظهر جمعه پیش بینی می شود که توصیه می شود تمهیدات لازم  در بنادر مرکز ی و شرقی استان صورت پذیرد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان در پایان گفت: از لحاظ دمایی به تدریج با کاهش ابرناکی، شاهد کاهش محسوس دمای کمینه در اکثر نقاط استان تا اوایل هفته آینده خواهیم بود./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

از فعالیت سامانه بارشی در غرب هرمزگان کاسته می شود

کپی