اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

ترک تحصیل دانش‌آموزان ابتدایی، ۱.۱۱ درصد است

ترک تحصیل دانش‌آموزان ابتدایی، ۱.۱۱ درصد است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، آمار دانش‌آموزان ترک تحصیل کرده مقطع ابتدایی در کشور را ۱.۱۱ درصد بیان کرد در حالی‌که این رقم در استان یزد ۸۷ صدم درصد است.

"رضوان حکیم زاده" روز چهارشنبه در نشست شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان یزد افزود: شاخص ترک تحصیل پایه ششم در  کشور ۳.۳۸ و در  استان یزد ۲.۴۵ درصد است.

وی به پوشش تحصیلی  دوره ابتدایی اشاره  و با بیان اینکه پوشش تحصیلی این مقطع در کشور ۹۸.۱۸ و در استان یزد ۹۹.۲۵ درصد است اظهار داشت:

ماموریت ذاتی وزارت آموزش و پرورش فراهم کردن فرصت های دسترسی به آموزش برای همه کودکانی است که در این سرزمین هستند.

معاون وزیر آموزش و پرورش، کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی را مهمترین دغدغه این وزارتخانه بیان کرد و افزود: ۶۲ درصد دانش آموزان ما در کلاس هایی با تراکم بالای ۲۶ نفر تحصیل می کنند و حدود ۴۸ درصد معلمان ابتدایی ما مدرک تحصیلی مرتبط ندارند.

وی با اشاره به اینکه  مشق شب از تکالیف دانش‌آموزان اول تا سوم ابتدایی حذف و مهارت آموزی جایگزین آن شده است گفت: پژوهش ها نشان می دهد رونویسی و مشق شب تاثیر زیادی در یادگیری ندارد به این نحو که باید بچه ها فعالیت های یاددهی و یادگیری را تا جایی که مربوط به کلاس های درس می شود در مدرسه انجام داده و بیرون از مدرسه فعالیت های مکمل و مبتنی بر مهارت داشته باشند./ ایرنا

کپی