اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
نگاهی به وضعیت گذشته و فعلی سرپرست جدید تیم فوتبال استقلال؛

ستار می‌خواهد امانتدار خوبی باشد

ستار می‌خواهد امانتدار خوبی باشد

باشگاه استقلال مقطع خاصی از تاریخ حیاتش را پشت سر می‌گذارد. اتفاقات این باشگاه در روزهای گذشته آنقدر زیاد بوده که شاید در شرایط عادی هر یکی دوسال یکی از آنها در هر باشگاهی رخ دهد.

به گزارش ایران آنلاین، سونامی تغییرات در باشگاه استقلال که با کناره‌گیری امیرحسین فتحی از سمت مدیرعاملی باشگاه آغاز شد، همچنان ادامه دارد. در این چند روز برخی از باشگاه استقلال جدا شدند –همچون فتحی و زرینچه- و برخی افسانه –همچون فتح‌الله زاده که امروز رسما عضو هیات مدیره شد- اما همچنان جدایی یا بازگشت استراماچونی که به نوعی پدیدآورنده این وضعیت بوده، مشخص نیست.
پس از اینکه امیرحسین فتحی از مدیرعاملی باشگاه استقلال کنار رفت، جواد زرینچه سرپرست تیم هم با دلخوری از جمع آبی‌های پایتخت جدا شد. در این میان اسماعیل خلیل‌زاده سرپرست باشگاه استقلال دیشب اعلام کرد که ستار همدانی جایگزین جواد زرینچه شده است. جالب اینکه زرینچه و همدانی در لیگ برتر چهاردهم به عنوان دستیاران امیر قلعه‌نویی در استقلال فعالیت می کردند.
ستار همدانی از سال 77 تا 81 در استقلال بازی کرد و در همین سال‌ها هم پیراهن تیم ملی را بر تن کرد و در 38 بازی ملی به میدان رفت و یک گل هم به ثمر رساند. وی در جام جهانی 1998 هم عضو تیم ملی بود اما فرصت بازی به او نرسید؛ گرچه در همان سال در بازی‌های آسیایی بانکوک که تیم ملی قهرمان شد، تقریبا عضو ثابت تیم بود. سرپرست جدید تیم فوتبال استقلال، افتخاراتی را هم با پیراهن آبی به دست آورده است. همدانی با استقلال، قهرمان لیگ آزادگان در سال 79 شد و 2 قهرمانی جام حذفی هم در فصول 79-78 و 81-80 به دست آورد. همدانی در لیگ‌های دوازدهم تا چهاردهم دستیار امیر قلعه‌نویی در استقلال بود و لیگ برتر پانزدهم دستیار قلعه‌نویی در تراکتور. او در لیگ برتر هفدهم هم به عنوان مربی در گسترش فولاد دستیار لوکا بوناچیچ بود. بنابراین نگاهی به رزومه ستار همدانی نشان می‌دهد که او پیش از این سمت سرپرستی را تجربه نکرده بوده است.
با تمام این اوصاف سرپرست جدید تیم فوتبال استقلال امروز در مصاحبه ای تاکید کرد که خدمت به این تیم در شرایط فعلی، وظیفه هر استقلالی است: «در روزهایی که تیم محبوب ده‌ها میلیون ایرانی با مشکلات بزرگ و نادری مواجه است، خدمت به این تیم و کمک برای برون رفت از بحران، وظیفه هر استقلالی است.»
ستار همدانی به نوعی از پیشکسوتان و بزرگان هم رخصت گرفت و گفت: «به خوبی می دانم که روی این نیمکت در گذشته‌های دور و نزدیک بزرگانی چون زنده‌یاد پورحیدری، عبداللهی، زنده‌یاد غلامحسین مظلومی، ماجدی و زرینچه نشسته اند و این نیمکت به صورت امانت به من رسیده است. لذا همه عاشقان استقلال از هواداران گرفته تا پیشکسوتان و مدیران سابق و کنونی باشگاه به بنده کمک کنند تا در این مقطع امانتدار خوبی باشم و به بهترین شکل به استقلال و هواداران خدمت کنم.»/ ایران آنلاین

---

بیشتر بخوانید:

استقلال با ترکیب استراماچونی برابر ماشین

 

کپی