اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

کودکان هوشمند ایرانی به مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی می روند

کودکان هوشمند ایرانی به مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی می روند

۵۵ کودک هوشمند ایرانی برای حضور در مسابقات بین‌المللی محاسبات ذهنی به تایلند می‌روند.

 ۵۵ کودک و نوجوان نابغه ایرانی برای حضور در مسابقات بین المللی پاما ۲۰۱۹ به تایلند می‌روند.

کودکان ایرانی حاضر در این مسابقات که ابتدای دی ماه برگزار می‌شود از بین ۳۸۸ دانش‌آموز ایرانی که از سراسر کشور به مسابقات ملی تهران راه یافتند، مسابقات بین المللی پاما ۲۰۱۹ تایلند عازم خواهند شد.

این تیم ایرانی شامل ۵ نفر از کرج، ۲ نفر از الشتر و ۷ نفر از خرم آباد، یک نفر از اهواز، یک نفر از شهر جم استان بوشهر،  ۲ نفر از رشت، ۲ نفر از زنجان، ۶ نفر از ساوه، یک نفر از زیباشهر قزوین، ۲ نفر از قم،  یک نفر از مریوان و یک نفر از بانه،  یک نفر از سیرجان، ۷ نفر از کرمانشاه و یک نفر از صحنه، ۳ نفر از کیش، یک نفر از همدان، ۲ نفر از میبد، یک نفر از ساری، یک نفر از ورامین، ۳  نفر از عقیق، یک نفر از منطقه ۲ و یک نفر از منطقه ۲۲ و یک نفر از منطقه ۵ و یک نفر از منطقه ۸ تهران هستند.

روح‌الله مخبریان مدیرعامل موسسه کودکان هوشمند در این باره گفت: این کودکان در  ۵ سطح در رقابت‌ها شرکت می‌کنند. این در حالی است که کودکان هوشمند ایرانی در طول سال‌های گذشته با کسب عناوین ممتاز و برتر این رقابت‌های محاسبه ذهنی سطح هوش و استعداد کودکان سرزمین‌مان را به رخ جهانیان کشاندند.
اعضای انجمن پامای جهانی شامل تایوان، مالزی، تایلند، کانادا، هنگ‌کنگ، آمریکا، آفریقای جنوبی، ویتنام، کره جنوبی، لبنان، عربستان سعودی، استرالیا، هند، روسیه، چین، اردن، فلسطین، قزاقستان، امارات، ازبکستان، مصر، تاجیکستان، یمن و ایران هستند. ضمن اینکه توسعه محاسبات ذهنی و بکارگیری آن در امورات روزانه می‌تواند منجر به عملکرد بهتر ذهن و هوش شود. /ایسنا

کپی