اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

به جنگ آنفلوآنزا بروید

به جنگ آنفلوآنزا بروید

فوق تخصص بیماری‌های عفونی با تاکید بر اینکه در حین حضور در مکان‌های شلوغ باید از ماسک استفاده کرد و دست‌ها را مدام شست، مصرف مایعات و استراحت کافی را دو مولفه اصلی بهبود آنفولانزا دانست.

شروین شکوهی فوق تخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه تزریق واکسن آنفولانزا در افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای بوده و همچنین خانم‌های باردار لازم است، گفت: با توجه به اینکه اوج شیوع این بیماری نهایت ۶ هفته است مردم باید در این زمان از دست دادن و روبوسی اجتناب کرده تا جلوی همه گیری آن گرفته شود.

وی با بیان اینکه جای نگرانی در خصوص افراد مبتلا به این ویروس نیز وجود ندارد، افزود: مهم‌تر از مصرف دارو و حتی مراجعه به پزشک در صورت ابتلا به آنفولانزا استراحت کافی بیمار است.

شکوهی با تاکید بر اینکه مردم در حین حضور در مکان‌های شلوغ باید از ماسک استفاده کرده و دست‌های خود را مدام شست وشو دهند، تصریح کرد: حتی تماس دست آلوده با چشم و بینی نیز می‌تواند به انتقال این ویروس کمک کند.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه قرار گرفتن در معرض افراد مبتلا به آنفولانزا باید با رعایت فاصله و استفاده از ماسک باشد، گفت: عدم رعایت نکات بهداشتی در حین برخورد با افراد مبتلا به طور حتم به انتقال ویروس منجر خواهد شد.

شکوهی با تاکید بر اینکه افراد مبتلا شده به ویروس آنفولانزا باید با مصرف مایعات بسیار و ویتامین سی روند درمان خود را تسریع کنند، افزود: مصثرف آنتی بیوتیک در این بیماری لازم نبوده و در صورت لزوم از سوی پزشک متخصص تجویز خواهد شد از این رو مردم نباید در روزهای ابتدایی این بیماری در پی دریافت آنتی بیوتیک باشند./ میزان

کپی