اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

تبادل جدید اسرا میان انصارالله و دولت مستعفی یمن

تبادل جدید اسرا میان انصارالله و دولت مستعفی یمن

جنبش انصارالله یمن از آزادی ۱۰ اسیر وابسته به ارتش و کمیته‌های مردمی در توافق جدید بر سر تبادل اسرا با ارتش دولت مستعفی یمن خبر داد.

به نقل از روسیا الیوم، عبدالقادر المرتضی، رئیس کمیته ملی اسیران جنبش انصارالله یمن در توییتی نوشت، در جریان عملیات تبادل اسرا در جبهه شبوه با میانجی‌گری داخلی، ۱۰ تن از اسرای وابسته به ارتش و کمیته‌های مردمی آزاد شدند.

این دومین عملیات تبادل اسرا طی روزهای اخیر است. انصارالله روز چهارشنبه نیز از آزادی هشت تن از اسرا از جبهه‌های مختلف در جریان عملیات تبادل اسرا با میانجی‌گری داخلی خبر داده بود.

ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی هم ۲۶ نوامبر گفته بود، رهبری این ائتلاف در چارچوب ابتکارعمل خود تصمیم گرفته ۲۰۰ تن از اسرای وابسته به انصارالله را آزاد کند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز ۲۸ نوامبر، ۱۲۸ اسیر وابسته به انصارالله را در چارچوب ابتکارعمل ائتلاف عربی توسط سه هواپیما به یمن منتقل کرد.

المرتضی ۲۶ اکتبر اعلام کرده بود، از اواسط ۲۰۱۵ تاکنون ۳۰۰ عملیات تبادل اسرا با ارتش دولت مستعفی یمن با میانجی‌گری‌های داخلی صورت گرفته و طی آنها در مجموع ۷۰۰۰ تن اسیر از دو طرف آزاد شده‌اند./ایسنا

 

بیشتر بخوانید/چند شرکت‌ و سیاستمدار آلمانی به جنایت جنگی در یمن متهم شدند

کپی