اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

صالحی امیری: چه معنی دارد استراماچونی در انتهای لیگ کشور را ترک کند!

صالحی امیری: چه معنی دارد استراماچونی در انتهای لیگ کشور را ترک کند!

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: برای تداوم ورزش باید همه صاحب‌نظران و نخبگان را در این قطار داشته باشیم‌.

سیدرضا صالحی امیری در دومین نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون‌های ورزشی کمیته ملی المپیک اظهار داشت:  انتخاب علی‌نژاد در سمت سرپرستی معاونت ورزش قهرمانی را تبریک می‌گویم و باور دارم وی با جدیت و خلاقیت منشأ اتفاقات خوب خواهد بود.

وی افزود: برای تداوم ورزش باید همه صاحب‌نظران و نخبگان را در این قطار داشته باشیم‌. ما نیازمند بازنگری در الگوی مدیریت ورزش کشور هستیم و باید از همه ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی استفاده کند و اگر نگاه ما بر حذف باشد، راه به جایی نخواهیم برد.

 سه محور اصلی ورزش

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: در ورزش قدرت نرم و گفتمان‌سازی و طراحی الگوی جدید سه محورر اصلی ما خواهد بود. ما در مسیر تداوم قدرت سخت حرکت کردیم. اساس قدرت سخت بر اجبارسازی است و ساز و کار آن گسترش نظامی، قدرت سیاسی، کشورگشایی، ایجاد رعب و مبتنی بر بایدها و  جذب حداقلی است،  ولی قدرت نرم اساس معرفت گرایی، نفوذ معنوی و فرهنگی و مبتنی بر باورها، جذب حداکثری است. از این منظر ورزش بزرگترین و مهم ترین منبع و فرصت تولید قدرت نرم برای کشور است.

صالحی امیری گفت: بهداد سلیمی مدتی کام ملت را شاد کرد اما وقتی ماندگار می‌شود که مرام و معرفت قهرمانی از وی باقی بماند.

وی خطاب به اعضای کمیسیون‌های کمیته ملی المپیک عنوان کرد: پروژه طراحی الگوی توسعه وررش قهرمانی در افق 1424 باید توسط این دوستان نوشته شود و یک برنامه جامع با  رویکرد گفتمان محوری باید طراحی شود. کمیسیون اخلاق برای اولین بار منشور اخلاق را در ورزش ایران پایه‌گزاری کرد. کمیسیون اخلاق به صورت مستقل عمل خواهد کرد و این به پاکسازی و پیرایش ورزش کشور از نقاط سیاه کمک می‌کند.

صالحی امیری یادآور شد: کمیسیون آموزش و پژوهش فعال شده است. کمیسیون بین الملل از ظرفیت‌های خوبی استفاده کرده و فرصت های کسب کرسی را رصد و بر روی تهدیدها و رفع تهدیدها بررسی می‌کند. با شورای امنیت و وزارت امور خارجه و سایر دستگاه‌ها جلسه داشتیم و در دبیرخانه شورای امنیت ملی جلسه‌ای برگزارشد و از دل آن کمیته متشکل از نماینده وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و سایر نهادها برای برون رفت از چالش رژیم صهیونیستی تشکیل شد.

 شاهد بداخلاقی‌ها در ورزش هستیم

صالحی امیری گفت: یک روی ورزش تلاش برای کسب سکو و سکه است و روی دیگر آن بعد اخلاقی و قهرمانی. کمیسیون ورزشکاران باید فعال‌تر شود، چرا که IOC توجه ویژه به این بخش دارد. قول می‌دهم در آینده جوانان سکان هدایت کمیته را در دست بگیرند.

وی در پایان گفت: شاهد بداخلاقی‌ها در ورزش هستیم. متاسفانه اتفاقات مربیان خارجی و فوتبال را شاهدیم. باید روح اخلاق در فوتبال دمیده شود. سکوها باید نماد اخلاق و بازیکنان و مربیان نماد اخلاق باشند. چه معنی دارد مربی در انتهای لیگ و در شرایطی که تیم در کورس قهرمانی است، کشور را ترک کند. چرا حسابش در یک کشور دیگر بسته شده و ما باید پاسخ دهیم؟ این نشان می‌دهد درگیر حاشیه‌ها هستیم و باید از حاشیه به متن برویم‌.

بیشتر بخوانید:

مترجم استراماچونی: او به احتمال بالای 90 درصد برمی گردد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.