اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹

#عادل_فردوسی_پور

#عادل_فردوسی_پور
یگانه خدامی

پخش برنامه اینترنتی عادل فردوسی‌پور به‌نام «کلاسیکو» اتفاقی بود که یکشنبه شب ایرانی‌ها را ذوق زده و متعجب کرد. فردوسی‌پور با برنامه‌ای که درباره ال کلاسیکو ساخت به نوعی پاسخ رفتارهای مدیران تلویزیون را داد و با استقبالی که از برنامه‌اش شد نشان داد می‌تواند خارج از تلویزیون هم محبوب باشد.

استقبال از این برنامه که از سه پلتفرم به رایگان پخش شد آنقدر زیاد بود که در همان ساعت اول بعضی‌ها به سختی می‌توانستند سایت‌ها را پخش کنند. بحث درباره برنامه و کیفیت آن و البته استقبالی که مردم از برنامه کردند امروز هم با هشتگ‌های عادل فردوسی‌پور و کلاسیکو ادامه داشت. امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و ‏رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در توئیتر نوشت: «داده‌های ترافیکی زمان پخش کلاسیکو در ۳ پلتفرم فیلیمو، نماوا و کافه بازار نشان می‌دهد: زمان پخش با رشد 55 درصد (نسبت به همان زمان در شب گذشته)، ترافیک از ۲۹۰ به ۴۵۰ Gbps روی شبکه ملی اطلاعات افزایش یافته است. مشکل تولید محتوا و عدم توجه به سلیقه مخاطب و تنوع آن، چالش فنی نیست!»
بعضی از نظرات مردم را درباره کلاسیکو بخوانید: «فردوسی‌پور با ساختن برنامه ال‌کلاسیکو به منتقدانش نشون داد که با وجود محدودیت‌ها و بی‌حرمتی‌ها می شه تو اینترنت هم برنامه پر مخاطب ساخت و نیاز مخاطب رو بدون دیدن برنامه‌های هتریک و رختکن تو من‌وتو و ایران‌اینترنشنال برطرف کرد حتی اگه آنتن صدا‌و‌سیما رو‌ بهت ندن!»، «باید دست فروغی را بوسید؛ او با حذف فردوسی‌پور و برنامه نود، ناخواسته انحصار را از دست صداوسیما خارج کرد. اگرچه امکان ندارد خودش هم باورش بشود که چه کرده!»، «برای معرفی وریا غفوری، در حد چند ثانیه عکس‌های پیراهن دختر آبی ستاره استقلال در کلیپ بود. این باز بودن دست فردوسی‌پور رو نشون میده ولی عادل باید حواسش باشه که خیلی نرم رو خط قرمزها حرکت کنه. اونا منتظر یک فرصت‌ هستند که عادل اشتباه بکنه و خداروشکر اون عاقل‌تر از این حرفاست.»، «مشکل اصلی کلاسیکو پژمان جمشیدی بود. خشک، بی‌مزه و واقعاً کم‌اطلاع در فوتبال کاش فردوسی‌پور به همکاراش بیشتر اعتماد می‌کرد. نه خیابانی و اینا همکارایی که تا حالا دیده نشدن»، «عزت و ذلت آدما دست خداست آقای فروغی... دلم برای صدای فردوسی‌پور تنگ شده بود...»، «اگر خصوصی‌سازی و تولید ملی ما در همه زمینه‌ها می‌توانست حکایت فردوسی‌پور و ال کلاسیکو بشه همه جایگاه خودشون رو مرتب مراقبت می کردن»، «فردوسی‌پور نشان داد علاوه بر اجرا‌کننده خوب یک تهیه‌کننده خوب است نشان داد دلیل تداوم محبوبیت نود نه تنها اجرای بی‌نظیر او بلکه حاصل هوش تهیه کنندگی اوست متأسفم برای صدا‌و‌سیما که ارزش این استعداد را ندانست»، «برنامه ال‌کلاسیکو به تهیه کنندگی عادل فردوسى‌پور برنامه جذابی بود، هر چند که اگر خودش اجرا می‌کرد، جذاب‌تر می‌شد. اومدن کسانی که تلویزیون رو تحریم کردن (علی دایی و وریا غفوری)، هم برنامه رو جذاب کرده بود هم عادل نشون داد هنوز با فاصله بهترینه. مصاحبه آلونسو هم جالب بود»، «حالا دیگه فقط ما نیستیم که پشت کردیم به صداوسیما، خیلی از چهره‌های مردمی هم این‌ور خط همراه‌مون هستن؛ ما و برنامه کلاسیکو یه طرف، شما صداوسیمایی‌ها همه!».

کپی