اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

واکنش زنگنه به مخالفت وی با پالایشگاه سازی/تولید بنزین به 110 میلیون لیتر رسید

واکنش زنگنه به مخالفت وی با پالایشگاه سازی/تولید بنزین به 110 میلیون لیتر رسید

وزیر نفت در پاسخ به منتقدان در ارتباط با مخالفت وی با پالایشگاه سازی در کشور، افزود: چنانچه فردی که ظرفیت تولید بنزین را از ۵۲ به ۱۱۰ میلیون لیتر می رساند مخالف است، بنابراین موافق چه کسی است؟

وزیر نفت با اشاره به اینکه در ۶ سال گذشته ظرفیت تولید بنزین از ۵۲ میلیون لیتر به ۱۱۰ میلیون لیتر رسیده است، گفت: براساس توافق با بانک مرکزی تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی برای ساخت پالایشگاهای سیراف در نظر گرفته شده است.

بیژن زنگنه، امروز (دوشنبه) در حاشیه افتتاح رویداد نوآوری وزارت نفت در جمع خبرنگاران افزود: عزم راسخ داریم تا از استارتاپهاحمایت کنیم زیرا معتقدیم حمایت از آنها کمک به صنعت نفت است.

وی در پاسخ به منتقدان در ارتباط با مخالفت وی با پالایشگاه سازی در کشور، افزود: چنانچه فردی که ظرفیت تولید بنزین را از ۵۲ به ۱۱۰ میلیون لیتر  می رساند مخالف است، بنابراین موافق چه کسی است؟

وی گفت: اقدام های موثری در پالایشگاه سازی انجام شده که شامل پالایشگاه تبریز، اصفهان، بندرعباس، آبادان، ستاره خلیج فارس و پالایشگاه های سیراف می شود.

ساخت پالایشگاه

زنگنه با بیان اینکه مشکل سوخت کشور در پالایشگاه نیست، افزود: امروزدرفناوری خودرو مشکل وجود دارد و در این ارتباط از سوخت سی ان جی با عنوان سوخت ملی حمایت می شود، زیرا سوحت ۵۰ سنتی بنزین را به سوخت ۲۰ سنتی کاهش  می دهد.

وی تصریح کرد: هنوز مشخص نیست که با رییس جمهوری به ژاپن بروم و افزود: چنانچه قرار باشد بحث تحریم ها برداشته شود،محدود به یک کشورنیست.

وزیر نفت تاکید کرد: بانک مرکزی طلب نفتی ایران از کره جنوبی و سایرکشورها را دنبال می کند و یکی از دلایل تحریم نفتی ایران و ونزویلا از سوی آمریکا، به دست آوردن بازار برای تولیدات نفت غیر متعارف این کشور بوده تا آنجا که درسال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ هر سال ۱۰۵ میلیون بشکه به تولیدات نفت آمریکا اضافه شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس و با وجود بازار فروش ،سرمایه گذاران تشویق شدند تا روند تولید ادامه پیدا کند و این کار  با خارج کردن ایران و ونزویلا ازبازار نفت انجام شد.

وزیر نفت افزود: باید بیش از آنکه نگران بازار باشیم، نسبت به عقب ماندن فناوری و پایین ماندن ضریب بازیافت در میادین نفت و گاز نگران باشیم.

وی گفت: پیش از این ثابت کردیم که بازار نفت را می شناسیم و می دانیم چگونه سهم ایران را از بازار احیا کنیم و چگونگی کسب بازار رانیز مطلعیم و باید تلاش شود تا تحریم ها را عزت مندانه برداریم در آن صورت بازار نیز به دست می آید.
زنگنه با بیان اینکه اکنون ۱.۵ میلیون خانوار به شبکه گاز متصل نیستند، افزود:این خانوارها از نفت سفید برای گرمایش و از گاز مایع باری پخت و پز استفاده می کنند./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر