اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

با گاز سوز شدن 1.5 میلیون خودرو؛ صرفه‌جویی بنزین به 32 میلیون لیتر در روز می‌رسد

وزیر نفت: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم

وزیر نفت: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم

گروه اقتصادی / وزیر نفت می‌گوید: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم. او درباره اینکه از ۲۲ میلیون لیتری که عنوان می‌شود از زمان اجرای سهمیه‌بندی در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است چه میزان آن مربوط به قاچاق می‌شود، توضیح داد: این عددی که درباره صرفه‌جویی بنزین پس از سهمیه‌بندی اعلام می‌شود، عدد درستی است، اما باید به این موضوع دقت کنیم که برای ثبت رقم صرفه‌جویی باید چند ماه صبر کرد تا عدد آن تثبیت شود.

به گزارش ا یسنا، بیژن زنگنه در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه تأمین مالی طرح توسعه و تولید کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه‌سوز اظهار کرد: اطلاعی ندارم که استیضاح من به صحن رفته یا نه، من اکنون اینجا و درجمع شما هستم.
کاهش تولید باید پایدار باشد
وزیر نفت ادامه داد: هنوز نمی‌توان ادعا کرد رقم ۲۲ میلیون لیتری که از زمان اجرای سهمیه‌بندی صرفه‌جویی شده است تا پنج ماه آینده نیز همین رقم باقی بماند. هر تغییر قیمتی با شوک اولیه همراه است. برای نمونه، فروش بنزین ۳ هزار تومانی به‌دلیل اینکه هنوز سهمیه در کارت‌ها وجود دارد، بسیار کم است. زنگنه تصریح کرد: عددی که برای رقم صرفه‌جویی بنزین عنوان می‌شود نسبت به‌ مدت مشابه است، اما بی‌شک می‌دانیم کاهش مصرف خواهیم داشت. وی با بیان اینکه سهمیه‌بندی تأثیری در قاچاق ندارد و آنچه در قاچاق تأثیر دارد، قیمت است، تصریح کرد: قاچاق بنزین بر اساس اطلاعاتی که دارم بسیار کم است و قاچاق گازوئیل بیشتر است.
عرضه موفق فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی
زنگنه درباره وضع طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی اظهار کرد: قرارداد طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی اکنون به‌طور کامل به پتروپارس واگذار شده و این شرکت دنبال اجرای این طرح است. وی درباره عرضه نفت خام و فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی اظهار کرد: در عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی بسیار عملکرد موفقی داشتیم و هم‌اکنون عمده فرآورده‌های نفتی در بورس فروخته می‌شود، به‌تازگی هم مدیرعامل شرکت بورس انرژی ایران با ارسال نامه‌ای به بنده از این اقدام قدردانی کرد. وزیر نفت افزود: در زمینه فروش نفت‌خام و میعانات گازی در بورس انرژی با وجود آنکه هر ماه عرضه داشتیم، نتوانستیم فروش جدی داشته باشیم.
رهاورد سفر ژاپن
زنگنه درباره اینکه آیا امکان معافیت نفتی ژاپن هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به این کشور وجود دارد، اظهار کرد: این یک بحث سیاسی است، اما فکر می‌کنم اگر قرار باشد اتفاقی در زمینه معافیت نفتی بیفتد، منوط به یک کشور نباشد.
وی درباره درخواست اخیر ایران از کره جنوبی برای دریافت بدهی خود از این کشور گفت: ما همیشه این درخواست را داشتیم و موضوع تازه‌ای نیست، در واقع هر کشوری که پول‌های ایران در آن قفل شده، باید آن را پرداخت کند و تنها مختص کره جنوبی نیست. وزیر نفت درباره اینکه آیا در شرایط تحریم امیدی به بازگشت پول‌های ایران است، اظهار کرد: بانک مرکزی این موضوع را دنبال می‌کند.
پاسخ به طرفداران ساخت پالایشگاه
زنگنه با بیان اینکه راه‌حل مسأله سوخت را نباید فقط در ساخت پالایشگاه جست‌وجو کرد، گفت: ساخت پالایشگاه بسیار بسیار گران است و برای هر بشکه تصفیه نفت خام حداقل ۲۰ هزار دلار در یک پالایشگاه متعارف باید سرمایه‌گذاری شود، یعنی با فرض یک پالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای که مازوت آن حتی زیر ۱۰ درصد نیاید، ۶ میلیارد دلار باید هزینه شود که چهار تا پنج سال نیز زمان می‌برد و تنها ۲۵ درصد آن بنزین خواهد بود.  وزیر نفت با اشاره به اینکه سوخت ملی ما سی‌ان‌جی است، زیرا گاز فراوان داریم و همه جا شبکه‌های گاز ایجاد شده است، گفت: هیچ کشوری در دنیا مانند ایران نیست که ۹۴ تا ۹۵ درصد جمعیت آن مستقیماً در خانه‌هایشان از گاز طبیعی استفاده کنند و هیچ کشوری هم نیست که به تعداد ما خودرو سی‌ان‌جی‌سوز داشته باشد. زنگنه با بیان اینکه هم‌اکنون به‌طور کامل به فناوری ایستگاه‌های سی‌ان‌جی دست یافته‌ایم و ایستگاه‌ها کاملاً ایرانی هستند، افزود: با توجه به اینکه گاز در سرتاسر کشور وجود دارد و تمام تجهیزاتی که لازم است در زنجیره سی‌ان‌جی مصرف شود ایرانی است، پس باید هرچه بیشتر فناوری استفاده از سی‌ان‌جی را در کشور بالا ببریم تا سوخت درست‌تر مصرف و استاندارد آن مراعات شود و تعداد خودروهای سی‌ان‌جی‌سوز بیشتری داشته باشیم. این یکی از کارهایی است که می‌تواند فشار مصرف بنزین و حتی نفت گاز را کاهش دهد.
 صرفه‌جویی ۳۲ میلیون لیتر بنزین
معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش هم در آیین امضای تفاهمنامه تأمین مالی توسعه ناوگان گازسوز گفت: با اجرای این طرح و پیرو آن اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، در مصرف روزانه ۳۲ میلیون لیتر بنزین صرفه‌جویی می‌شود. علیرضا صادق‌آبادی اعلام کرد: در مجموع حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی عمومی در کشور روزانه ۱۸ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنند که با اجرای این طرح و با احتساب دوگانه‌سوز بودن آنها برآورد ما این است که در بدبینانه‌ترین حالت، حداقل ۱۰ میلیون لیتر از مصرف بنزین کشور کاسته می‌شود و با احتساب قیمت ۵۰ سنت به ازای هر لیتر بنزین، در مجموع روزانه ۵ میلیون دلار و سالانه ۱.۸ میلیارد دلار صرفه‌جویی در کشور محقق می‌شود. وی با بیان اینکه پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در آبان‌ماه، مصرف روزانه بنزین حدود ۲۲ میلیون لیتر کاهش یافته است، افزود: با احتساب ۱۰ میلیون لیتر کاهش از محل گازسوز کردن خودروهای عمومی، این رقم در مجموع به روزانه ۳۲ میلیون لیتر در روز می‌رسد.
یک میلیون و 464 هزار خودرو گاز سوز می‌شود
وی گفت: طرح گازسوز کردن خودروهای عمومی به‌دنبال مصوبه اخیر شورای اقتصاد اجرایی شده است که در قالب این مصوبه که با پیشنهاد مشترک وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه نهایی شد، یک میلیون و ۴۶۴ هزار خودروی عمومی شامل تاکسی‌های ون، سدان، وانت‌های کم‌مصرف و پرمصرف و مسافربرهای شخصی به دوگانه‌سوز تبدیل می‌شوند. صادق‌آبادی افزود: بر پایه مصوبه شورای اقتصاد، تسهیلات بلاعوض اختصاص یافته به خودروهای سدان به ازای هر دستگاه، ۳۳۰ دلار، برای تاکسی ون ۵۲۰ دلار، برای وانت سبک ۴۱۰ دلار، برای وانت سنگین ۴۲۰ دلار و برای مسافربر شخصی ۲۴۵ دلار بوده و سقف تعهدهای دولت هم در بازپرداخت اصل و فرع وام ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است. صادق‌آبادی تأکید کرد: این مصوبه شامل خودروهای عمومی است و دارندگان این خودروها در فرآیند اجرای آن به سامانه irngv.ir مراجعه می‌کنند، خودروهای عمومی بسته به محل سکونت فرد به نزدیک‌ترین کارگاه‌های تبدیل معرفی می‌شوند.

برش
6500 میلیارد تومان برای گاز سوز کردن خودروها

بیژن زنگنه در آیین امضای تفاهمنامه تأمین مالی طرح توسعه و تولید کارخانه‌ای و کارگاهی خودروهای دوگانه‌سوز گفت: هیچ کشوری در دنیا مانند ایران نیست که حدود ۹۵ درصد جمعیت آن زیر پوشش گاز طبیعی باشند و ظرفیت استفاده از خودروهای گازسوز را داشته باشند وی افزود: همسو با اجرای این طرح، ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پول خالص در داخل کشور هزینه می‌شود و برای انجام آن حتی یک قطعه نباید وارد کشور شود، با اجرای آن، تقاضای خرید تجهیزات، قطعات و خدمات همگی داخلی هستند. زنگنه با بیان اینکه انجام این طرح پیش از این امکان‌پذیر نبود، تصریح کرد: این طرح باید در همین زمان انجام می‌شد. اختلاف قیمت سی‌ان‌جی با یک لیتر بنزین پیش از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین ۶۰۰ تومان بود، اما هم‌اکنون حداقل قیمت یک لیتر بنزین به‌صورت سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و حداکثر به‌صورت آزاد ۳۰۰۰ تومان است که این اختلاف باز هم افزایش ‌یافته است. به‌گفته وی، این طرح فقط برای خودروهای عمومی است، اما با توافقی که وزارت نفت با سازمان استاندارد انجام داده، راه را برای کسانی که می‌خواهند خودروهایشان را با هزینه خودشان گازسوز کنند بازکرده‌ایم.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر