اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی تاکید کرد

کاهش محسوس سفرهای زمینی به مشهد در فصل سرما

کاهش محسوس سفرهای زمینی به مشهد در فصل سرما

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی می‌شود در این فصل همچون سال‌های گذشته و یا حتی بیشتر از آن، سفرهای زمینی به مشهد کاهش داشته باشد و لذا انتظار می‌رود با این روند، مردم سفرهای خود را با وسایل نقلیه همگانی انجام دهند.

مجید فرقانی در خصوص وضعیت کاهش یا افزایش سفرها در فصول سرما به مشهد و پیش‌بینی بسته‌های سفر ارزان‌قیمت برای فصل زمستان در جهت افزایش سفر به استان اظهار کرد: به طوری کلی سفرها در این فصول به نحو محسوسی به دلایلی چون دایر بودن مدارس و نیز شرایط آب‌وهوایی کاهش می‌یابد. به ویژه این که امسال موضوع دیگری پیرامون مساله افزایش نرخ سوخت را نیز شاهد بوده‌ایم. بنابراین، حتی سفرهای زمینی نیز از این شرایط تاثیرپذیری دارند و لذا در سفرهای زمینی نیز کاهش محسوسی را خواهیم داشت.

وی افزود: بنابراین، پیش‌بینی می‌شود در این فصل همچون سال‌های گذشته و یا حتی بیشتر از آن، سفرهای زمینی به مشهد کاهش داشته باشد و لذا انتظار می‌رود با این روند، مردم سفرهای خود را با وسایل نقلیه همگانی انجام دهند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی همچنین در خصوص بسته‌های سفر پیش‌بینی شده برای افزایش مسافر به استان در فصل زمستان تصریح کرد: معمولا در فصل زمستان، دفاتر و شرکت‌های هواپیمایی و از سوی دیگر، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها، آفرهایی را ارائه می‌دهند و به طور کلی نرخ بسته‌های سفر کاهش پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: با تخفیف‌هایی که به طور مثال، هرساله در اماکن اقامتی اعمال می‌شود و نیز با تخفیف‌هایی که بر برخی وسایل حمل و نقل همچون هواپیما و قطار انجام می‌گیرد، می‌توانیم پکیج‌های ارزان‌قیمت‌تری را به عنوان مشوق برای سفر به مشهد ارائه کنیم. اما در کل به شکلی نیست که به مسافران فصلی مشهد به میزان زیادی اضافه شود. با این حال، ستاد سفر استان در حال برنامه‌ریزی است تا مجموعه‌ای از پکیج‌های ارزان‌قیمت‌تر نیز ارائه شود.

فرقانی ضمن اشاره به این که مسافران فصلی مشهد در این چندسال اخیر مشخص هستند، در تکمیل سخنان خود یادآور شد: این افراد به طور مثال، کشاورزانی هستند که محصول خود را برداشت کرده‌اند و کار کشاورزی‌شان به اتمام رسیده و لذا در این فصل بیشتر بازار هدف ما هستند که هرساله به مشهد سفر می‌کنند. همچنین اتباع دیگر کشورها که برای زیارت به کشور سفر می‌کنند، از این دست مسافرانند./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار