اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اعتراف دایی و خواهرزاده به 300 فقره سرقت در پایتخت

اعتراف دایی و خواهرزاده به 300 فقره سرقت در پایتخت

دایی و خواهر زاده‌ای با 300 فقره سرقت،به همراه 2 مالخر در پایتخت شناسایی و دستگیر شدند .

دستگیری

عکس تزیینی است

  به گزارش خبرنگار ایران انلاین ،19 آبان ماه امسال فردی به کلانتری 113 بازار مراجعه و اعلام کرد، خودروی سواری پژو ام  را در کنار خیابان پارک کرده بودم ،اما پس از مراجعه متوجه شدم که در خودرو باز است و از داخل آن ساک، لباس، چمدان و دستگاه جی پی اس و پاور بانک به سرقت رفته است.

 با ثبت شکایت اولیه در کلانتری، پرونده برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع و در اختیار کارآگاهان اداره بیستم قرار گرفت.

 کارآگاهان در گام نخست تحقیقات میدانی دریافتند، راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی سواری پراید هاچ بک سفید رنگ اموال مال باخته را سرقت کرده و در پایش‌های اطلاعاتی مالک خودرو شناسایی و با دستور قضائی به پلیس آگاهی دعوت شد.

بنابراین مالک خودرو مدعی بود که خودرو در اختیار فرزندش قرار دارد.در بررسی سوابق فرزند مالک خودرو مشخص شد، وی سابقه دار بوده و مدت چند ماهی که از زندان آزاد شده است.

همچنین دومین مظنون پرونده با دستور قضائی دستگیر و به اداره بیستم انتقال یافت.این متهم که در ابتدا منکر هرگونه جرم ارتکابی بود اما در ادامه تحقیقات پلیسی اعتراف کرد بعد از آزادی از زندان برای تامین هزینه مواد به همراه دایی خود تصمیم به سرقت لوازم خودرو گرفته است.

 کارآگاهان با اعتراف متهم به منزل دایی وی مراجعه و در یک عملیات پلیسی، سومین مظنون پرونده را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند.

 متهم پرونده نیز به سرقت لوازم خودرو به همراه خواهر زاده اعتراف و در بازجویی انجام شده، اظهار داشت وظیفه سرقت از خودروهای ایرانی با خواهر زاده اش بوده و خودروهای خارجی را وی سرقت می کرده است که بیشتر سرقت ها را در مناطق شمال، غرب و مرکز تهران انجام و اموال سرقتی را به 2 مالخر معتاد فروخته اند.

 با اقرار متهمان به فروش اموال سرقتی دستگیری مالخران در دستور کار کارآگاهان اداره بیستم قرار گرفت و هر 2 مالخر نیز در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی با بیان اینکه متهمان به 300 فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کرده و تاکنون 100 تن از مال باختگان شناسایی شده اند، گفت: ارزش اموال سرقتی توسط کارشناسان بالغ بر 5 میلیارد ریال برآورد شده و متهمان با دستور بازپرس شعبه 12 دادسرای ناحیه 12 تهران برای کشف سایر جزئیات پرونده در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی قرار دارند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه از قرار دادن وسایل با ارزش و قیمتی در داخل خودرو دوری کنید از شهروندان خواست برای پیشگیری از وقوع سرقت، خودرو خود را مجهز به تجهیزات ایمنی کنید و برای پارک خودرو از پارکینگ عمومی استفاده کنید و در صورت عدم دسترسی به پارکینگ، حتماً تجهیزات ایمنی خودرو را فعال و نصب کنید.

 بیشتر بخوانید/ دزدان سریالی مشهد اعضای یک خانواده بودند

  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.