اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

قطعا با بودجه‌های دولتی نمی‌توانیم خدمات کاملی به مددجویان بدهیم

قطعا با بودجه‌های دولتی نمی‌توانیم خدمات کاملی به مددجویان بدهیم

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: اگر از کمک‌های مردم غفلت کنیم قطعا با بودجه‌های دولتی نمی‌توانیم خدمات کاملی به مددجویان بدهیم.

سید مرتضی بختیاری، تقویت روحیه خیرخواهی و آغاز پروژه «ترویج خیر و احسان» را به عنوان یکی از برنامه‌های قطعی آینده کمیته امداد معرفی کرد و گفت: امیدواریم با نوآوری در این بخش بتوانیم بخش عمده‌ای از خدماتی که به مددجویان و جامعه هدف کمیته امداد ارائه می‌دهیم را به مردم و خیران برون‌سپاری کنیم،

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه یکی از سوالات جدی در کمیته امداد امام خمینی(ره) این است که تا چه زمان می‌خواهیم به بودجه‌های دولتی وابسته باشیم؟ گفت: همانطور که می‌دانید یکی از انتظارات اولیه از حاکمیت این است که افرادی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند، مورد رسیدگی قرار بگیرند و به آنها مستمری پرداخت شود.

وی افزود: این درحالیست که اگر از کمک‌های مردم غفلت کنیم قطعا با بودجه‌های دولتی نمی‌توانیم خدمات کاملی به مددجویان بدهیم. اگر در حال حاضر خدمات متنوع و متعددی به مددجویان داده می‌شود، یک بخش آن توسط بودجه‌های دولتی سالانه پرداخت شده و بخش قابل توجهی از آن از محل کمک‌های خیرین تامین می‌شود. به همین دلیل تقویت روحیه خیرخواهی و آغاز پروژه «ترویج خیر و احسان» یکی از برنامه‌های قطعی آینده کمیته امداد است که باید در کنار طرح اکرام ایتام و محسنین، روحیه کار خیر و احسان هم راه بیفتد.

بختیاری با بیان اینکه امیدواریم با نوآوری در این بخش بتوانیم بخش عمده‌ای از خدماتی که به مددجویان و جامعه هدف کمیته امداد ارائه می‌دهیم را به مردم و خیران برون‌سپاری کنیم، تصریح کرد: این کار در حال حاضر از طریق مراکز نیکوکاری آغاز شده است و ما از بخش‌های مختلف جامعه و به ویژه از رسانه‌ها درخواست می‌کنیم که در صورت توانایی، این مراکز را راه اندازی کنند. کمیته امداد نیز این آمادگی را دارد که مراکز خیریه را راه اندازی کند./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.