اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

دام شرکت های هرمی برای تحصیلکرده های شهرستانی

دام شرکت های هرمی برای تحصیلکرده های شهرستانی

۱۱ تن از اعضای شرکت‌های هرمی که به بهانه استخدام از جوانان تحصیلکرده شهرستانی مبلغ ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند .

به گزارش خبرنگار ایران آنلاین،   ابتدای آذرماه امسال تعدادی از خانواده های ساکن در سایر استان ها با مراجعه به مراجع قضائی در تهران شکایت هایی با عنوان گمشدن  و یا ربایش فرزندانشان را مطرح کردند.

 پرونده های طرح شده به اداره یازدهم پلیس آگاهی ارجاع که در تحقیقات پلیسی مشخص شد شاکیان می توانند با فرزندانشان ارتباط تلفنی در هر چند وقت یک بار برقرار کنند.

 کارآگاهان با ظن اینکه این افراد در دام شرکت های هرمی افتاده اند، پرونده مرتبط با جرایم شرکت های هرمی را بررسی و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار دادند.

 یکی از شاکیان در خصوص نحوه گم شدن فرزندش اظهار داشت : چند ماه قبل فرزندم به تشویق یکی از دوستانش برای استخدام در یک شرکت بزرگ دولتی راهی تهران شد و چند روز بعد درخواست مبلغ ۴۰میلیون تومان بابت رهن خانه خواست و بعد از دریافت پول ارتباطش با ما قطع شد و فقط هر چند ماه یک بار تماس تلفنی داشتیم و به هیچ عنوان حاضر به بازگشت نیست.

کارآگاهان با انجام یک رشته اقدامات پلیسی و میدانی موفق به شناسایی مخفیگاه این متهمان در محدوده خلیج و کوهسار شدند و با اخذ دستور قضائی در دو عملیات همزمان، اعضای این دو شرکت شناسایی و دستگیر شدند.

 یکی از جوانان جذب شده توسط این شرکت ها در تشریح شرایط زندگی و نحوه اغفال خود گفت: یکی از دوستانم مرا تشویق کرد برای استخدام در یکی از سازمان های دولتی راهی تهران شوم وقتی به تهران رسیدم شب های اول در پارک ها و مسافرخانه ها بودم تا اینکه مرا در یکی از خانه های مجردی به همراه چند نفر دیگر اسکان دادند و دوستم گفت فعلا کار استخدام عقب افتاده ولی من خودم در کار بازاریابی هستم و تو هم می توانی در این کار فعالیت کنی و به بهانه رهن خانه از والدینت ۴۰میلیون تومان پول بگیر بعد از دو سال با بازاریابی تور مسافرتی و اشیاء زینتی هفته ای ۱۰۰ میلیون تومان درآمد خواهی داشت. من حرف های او را باور کردم و مشغول به کار شدم و اما بعد از گذشت مدت زمان زیادی هیچ اتفاقی نیفتاد و من روی برگشت به خانه را هم نداشتم و در شرایط بسیار بدی زندگی می کردم.

 بدین ترتیب،۱۱ تن از اعضاء این باند در رابطه با فعالیت این شرکت ها دستگیر شدند که از هرکدام ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان پول کلاهبرداری شده است.

کارشناسان ارزش ریالی این کلاهبرداری ها را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند. با توجه به نتیجه رسیدن همزمان دو پرونده ، متهمان با دستور بازپرس شعبه ۷ دادسرای ناحیه ۳۱ و بازپرس شعبه ۲دادسرای ناحیه ۳۱روانه زندان شدند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت:  با نظارت بر روابط فرزندان خود با دوستانشان به افراد فریبکار مجال اغفال فرزندانشان را ندهند. ماهیت دروغین شرکت های هرمی کاملا در پایتخت شناخته شده هست و این افراد دیگر قادر به عضوگیری از بین جوانان تهرانی نمی باشند بر این اساس ، اعضای این شرکت ها به سراغ شهرستان ها می روند در صورت روبرو شدن با وعده های درآمدهای میلیاردی و استخدام به جای طمع به این فکر کنند که در صورت وجود چنین منابع درآمدی در تهران چرا اعضاء شرکت به جای جوانان تهرانی به سراغ جوانان شهرستانی می آیند.

 بیشتر بخوانید/ انهدام باند شرکت هرمی

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.