اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
سخنگوی فراکسیون نوآوری و فناوری مجلس:

قطع اینترنت باعث بی‌اعتمادی «برندها» شد

قطع اینترنت باعث بی‌اعتمادی «برندها» شد

سخنگوی فراکسیون زیست بوم نوآوری و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: با قطع شدن اینترنت اتفاقاتی همچون بی‌اعتمادی برندها برای کار در ایران رخ داد.

حمیده زرآبادی با بیان این‌که قطعی اینترنت خسارات غیرقابل محاسبه و غیرقابل جبرانی به دنبال داشت، افزود: با قطع شدن اینترنت یکسری نتوانستند تعهدات خود را به دلیل عدم برقراری ارتباط انجام دهند که این،باعث خسارات جبران‌ناپذیری شد.

وی برخی از این خسارات را غیرقابل محاسبه خواند و یادآور شد: نمونه این خسارات مهاجرت در حوزه آی سی تی و بی‌اعتمادی و از دست دادن برندها است. در حوزه آی سی تی، امنیتی وجود داشت که به دلیل آن نخبگان و جوانان با سرمایه اندک کسب‌وکاری ایجاد کرده بودند و از این محل درآمد به دست می‌آوردند اما با قطع اینترنت، آن امنیت و اعتماد از دست رفت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: قطع اینترنت مشکلاتی برای اساتید و دانشجویان به وجود آورد.آن‌ها مجبور بودند در مهلت زمانی مقالات و کارهای پژوهشی خود را به برخی دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارجی ارسال کنند که به دلیل قطعی اینترنت از عهده این کار بر نیامدند و اینها به وجهه کشور آسیب زد. با توجه به این اتفاقات طرح دو فوریتی تهیه شد تا هرگونه قطعی اینترنت بدون مجوز مجلس شورای اسلامی ممنوع باشد.

/ایسنا

کپی