اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

وجود قرص در کیک در استان اصفهان گزارش نشد

وجود قرص در کیک در استان اصفهان گزارش نشد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تا امروز هیچ شکایت یا گزارشی مبنی بر وجود قرص یا کپسول در کیک و سایر فرآورده‌های خوراکی در این استان گزارش نشده است.

تصاویری مبنی بر وجود قرص و کپسول در برخی کیک‌ها و فرآورده‌های غذایی در مناطقی از کشور از دیروز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

آرش نجیمی روز پنجشنبه افزود: مواردی که در سایر استان‌ها مطرح شده نیز تا کنون تایید نشده است.

وی با بیان اینکه موارد ادعا شده در سایر استان‌ها مربوط به بیش از ۱۰ برند کیک بود، تصریح کرد: به‌نظر می‌آید این موضوع غیر از مسائل غذایی است و باید تحقیق بیشتری درباره آن صورت گیرد.

مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان نیز گفت: تا کنون هیچ مقام رسمی این موضوع را تایید نکرده و مطلب مستندی درباره آن قابل بیان نیست.

سیدمهدی میرجهانیان با بیان اینکه صبحت‌هایی با سازمان غذا و داروی کشور و برخی از کارخانه‌های تولید فراورده‌های غذایی در این زمینه داشتیم، اظهار داشت: واقعیت این است که وقوع چنین اتفاقی داخل کارخانه، سندیت ندارد.

میرجهانیان خاطرنشان کرد: با این‌حال به دلیل شرایط ایجاد شده در جامعه، بازرسان و کارشناسان مرکز بهداشت استان اصفهان با تشدید نظارت‌ها از محصولات موجود در بازار به‌طور تصادفی نمونه‌برداری می‌کنند که تا کنون گزارشی درباره وجود قرص در کیک یا خوراکی‌های دیگر نداشتیم.

مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان از مردم خواست تا خوراکی‌ها و مواد غذایی که بسته‌بندی آنها مخدوش شده باشد را نخرند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک آن را به سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاع دهند تا در کوتاهترین زمان بررسی شود.

همچنین سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: موضوع وجود قرص در کیک و فرآورده‌های غذایی به‌نظر یک شایعه و موضوع امنیتی است و مستندات دقیقی برای وجود قرص در مواد غذایی مشاهده نشده و تاکنون گزارش نشده است.

کیانوش جهانپور اضافه کرد: با بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد این موضوع خارج از بحث تولید فرآورده‌های غذایی باشد و از جنس ایمنی و سلامت نیست و پلیس فتا و پلیس امنیت به این موضوع رسیدگی می‌کنند.

جهانپور گفت: اگر افراد مستنداتی در این زمینه دارند می‌توانند به وزارت بهداشت یا سازمان غذا و دارو اعلام کنند تا بررسی شود. بسیاری از افرادی که این ادعا را کردند، اطلاعات خود را تاکنون ارائه نکرده‌اند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو اضافه کرد: فرآیند تولید کیک اتوماتیک است و امکان ندارد قرص در داخل کیکی که پخته، وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: این ادعا برای شرکت‌های مختلف طرح شده و در یکی از استان‌ها بیشتر به آن پرداخته شده، در حالی‌که محصولات مورد نظر تولیدات خارج از این استان بوده و به همه کشور ارسال شده است./ ایرنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.