اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

سهم کم کشاورزی از سرمایه‌گذاری

سهم کم کشاورزی از سرمایه‌گذاری

رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان گفت: بخش کشاورزی در کشور، چهار درصد از سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده و جای تأسف دارد که ۹۶ درصد از سرمایه‌گذاری باقیمانده، صرف صنعت و دیگر بخش‌های اقتصادی می‌شود.

مهدی تقی پور، در همایش «کشاورزی قراردادی» که صبح امروز در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد گفت: بیشتر اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظرانی که در حوزه کشاورزی به مسئولان کشوری مشاوره می‌دهند، کشاورزی را تجلی‌گاه اقتصاد مقاومتی می‌دانند.

وی ادامه داد: بخش کشاورزی در کشور، چهار درصد سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده و جای تأسف دارد که ۹۶ درصد از سرمایه‌گذاری باقیمانده، صرف صنعت و دیگر بخش‌های اقتصادی می‌شود.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان تصریح کرد: کشاورزی در استان با چالش‌های زیادی روبروست و بسیاری از مدیران از این مشکلات آگاهی دارند.

تقی پور، برگزاری همایش کشاورزی قراردادی را ثمربخش خواند و گفت: قرار است بسیاری از مشکلات بخش کشاورزی به‌وسیله طرح کشاورزی قراردادی حل شود.

وی تأکید کرد: شهرداری و سازمان نظام‌مهندسی ساختمان اصفهان، در برخی مواقع کمر بهره‌برداران را به‌وسیله بروکراسی‌های اداری می‌شکنند که این مشکل باید مورد برسی قرار گیرد.

ثبت اطلاعات کشاورزان در طرح کشاورزی قراردادی مورد توجه قرار می‌گیرد

محمد صادقی، رئیس کمیسیون کشاورزی و محیط‌زیست اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست اظهار کرد: خوشبختانه با همفکری سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی، طرح کشاورزی قراردادی را آغاز و در همین راستا جلساتی را با بورس حقوقی، وزارت نیرو و دیگر دستگاه‌های اجرایی برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در طرح کشاورزی قراردادی، ثبت اطلاعات کشاورزان و  کسب‌وکارهای مرتبط با کشاورزی اهمیت بالایی دارد تا کشاورزی در استان و با نگاه کلی‌تر، در کشور هدفمند شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی و محیط‌زیست اتاق بازرگانی اصفهان خاطرنشان کرد: باید در انجام امور مطالبه گر باشیم و همه امور را به گردن مجلس نیندازیم چراکه اگر به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دقت کنیم مطالبه‌گری جوانان در صدر این بیانیه قرارگرفته است./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

کشاورزان نگران فروش پنبه نباشند/ لازم شد با قیمت تضمینی یا توافقی پنبه را می خریم

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.