اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

پرواز بجنورد - تهران لغو شد

پرواز بجنورد - تهران لغو شد

پرواز روز پنجشنبه شرکت هواپیمایی ماهان به مقصد فرودگاه بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، به علت آنچه وضعیت نامساعد آب و هوایی عنوان شده، لغو شد.

مدیر فرودگاه بجنورد با بیان این مطلب اظهار داشت: همچنین برنامه پروازی روز شنبه این شرکت هم  لغو شده است.

سیدمهدی رزاز گفت: جمعه گذشته و شنبه این هفته نیز شرکت ماهان، پروازهای خود در مسیر تهران - بجنورد را لغو کرده بود.

وی با اشاره به عملکرد فرودگاه بجنورد در سال جاری نیز گفت: ۱۷ هزار و ۹۴۳ مسافر در هشت ماهه امسال از طریق ۲۹۸ پرواز فرودگاه بجنورد جابه‌جا شده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مدیر فرودگاه بجنورد اظهار داشت: در این مدت ۹ هزار و ۳۹۸ مسافر با پرواز وارد فرودگاه بجنورد شده و هشت هزار و ۵۴۵ مسافر نیز خراسان شمالی را به مقصد تهران ترک کرده‌اند. 

رزاز گفت: تعداد مسافر جا به جا شده در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۸۵ درصد رشد یافته و در همین مدت ۱۳۰ تن بار نیز با پروازهای ورودی و خروجی جا به شده که این رقم هم نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

فرودگاه بجنورد در چند سال اخیر با تعدادی پرواز و مسافر مواجه بود که در هر هفته سه پرواز رفت و برگشت در این فرودگاه وجود داشت که بیشتر نیز لغو اعلام می شد.

شرکت ایران ایر پروازهای خود را از مردادماه امسال در مسیر تهران - بجنورد برقرار کرده است.

هم اکنون در هفته ۹ پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بجنورد از روز شنبه تا جمعه توسط شرکت های ماهان، آسمان و ایران ایر انجام می شود.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

مجموع مسافران جابه جا شده این فرودگاه در سال گذشته، ۱۴ هزار و ۱۸۱ مسافر بود که این رقم در مقایسه با سال پیش از آن به کمتر از نصف رسیده بود./ ایرنا

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.