اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
رئیس سازمان اورژانس کشور عنوان کرد

تجهیز اورژانس به ناوگان ریلی در آینده نزدیک/خودروهای سواری در صدر تصادفات

تجهیز  اورژانس به ناوگان ریلی در آینده نزدیک/خودروهای سواری در صدر تصادفات

رئیس سازمان اورژانس کشوربا اشاره به اینکه در تصادفات ۴۳ درصد رانندگان، ۳۶ درصد سرنشینان و ۲۱ درصد عابران جان خود را از دست داده و خودروهای سواری بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند، گفت: خوشبختانه تصادفات خودروهای عمومی کاهش داشته است و مردم باید تلاش کنند که از خودروهای عمومی استفاده کنند.

پیرحسین کولیوند در رزمایش طرح ترافیکی زمستان ۱۳۹۸ با بیان اینکه در طرح زمستانی، پایگاه‌های جاده‌ای، دریایی و هوایی ما افزایش داشته است، گفت: در آینده ای نزدیک ناوگان ریلی به سیستم ناوگان اورژانس ۱۱۵ اضافه خواهد شد.

 رئیس سازمان اورژانس کشور،با بیان اینکه خوشبختانه همکاری خوبی بین دستگاه‌های مربوطه ایجاد شده است، اظهار داشت: در این فصل شاهد سرما، یخبندان و برف و باران هستیم؛ پس رانندگی باید با احتیاط بیشتری صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین جابه‌جایی و حمل بار از طریق جاده‌ها صورت می‌گیرد، گفت: طبق آمارهای سازمان بهداشت جهانی، به آمار ۲۰ کشته در هر ۱۰۰ هزار نفر رسیدیم و به نُرم جهانی نزدیک شدیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه در تصادفات ۴۳ درصد رانندگان، ۳۶ درصد سرنشینان و ۲۱ درصد عابران جان خود را از دست داده و خودروهای سواری بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند، افزود: خوشبختانه تصادفات خودروهای عمومی کاهش داشته است و مردم باید تلاش کنند که از خودروهای عمومی استفاده کنند.

کولیوند توضیح داد: قالب تصادفات در بیرون از شهرها رخ داده است که حضور ما می‌تواند نقش مهمی در کاهش آن‌ها داشته باشد؛ ضربه مغزی و شکستگی‌های متعدد دلیل جان‌باختن افراد در سوانح جاده‌ای بوده است.

وی اضافه کرد: پایگاه اوژانس ۱۴ درصد و ناوگان هوایی ۱۲ درصد افزایش داشته؛ همچنین ۴۰۰ دستگاه آمبولانس به ظرفیت ما اضافه شده است./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.