اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

انتقاد لاریجانی از وجود سیستم غوغاسالار در کشور / در این شرایط منفی‌بافی سمی مهلک است

انتقاد لاریجانی از وجود سیستم غوغاسالار در کشور / در این شرایط منفی‌بافی سمی مهلک است

تجربه نشان داده می توانیم در شرایط سخت کار را پیش ببریم و نباید مردم را نگران کنیم/ یک سیستم غوغایی در کشور وجود دارد که حرف‌های یاس‌آلودی می‌زند و در چنین فضایی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی رغبتی برای ورود و کار پیدا نمی‌کنند

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارها باوجود تحریم و فشار اقتصادی پیش می رود، گفت: یک سیستم غوغایی در کشور وجود دارد که حرف‌های یاس‌آلودی می‌زند و در چنین فضایی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی رغبتی برای ورود و کار پیدا نمی‌کنند.

علی لاریجانی روز سه شنبه (۱۹ آذر) در مراسم افتتاح واحد یک بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو در کرمانشاه با قدردانی از فداکاری و سلحشوری مردم اسلام آبادغرب در طول دوران دفاع مقدس گفت: اکنون نیز باید تلاش کنیم تا با وحدت و اتحاد از گردنه جدیدی که آمریکایی ها جلوی حرکت ملت ایران ایجاد کرده‌اند، بگذریم.

او، برتلاش همگانی برای آبادانی و توسعه کشور تاکید کرد و افزود: در کشور ما نیروی انسانی متخصص و مجرب زیادی وجود دارد که سرمایه ملی کشور محسوب می‌شوند.

لاریجانی از تلاش‌های وزارت نیرو به عنوان یکی از دستگاه های تخصصی کشور قدردانی کرد و گفت: باید از ظرفیت و پتانسیل نیروی انسانی باتجربه کشور در بخش‌های عمرانی و توسعه استفاده کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: بسیاری از موضوعات تخصصی در کشور ما دستمایه کشمکش سیاسی شده که فضا را برای فکر ملی فراهم نمی‌کند و این یکی از مشکلات کشور است.

او عنوان کرد: برای رفع مشکلات کشور باید نگاه ملی داشته باشیم و همه جریان های سیاسی مردم را توجیه کنند که کارها با اراده ملی انجام شود تا منجر به ایجاد ثروت ملی، اتحاد و اشتغال گردد.

لاریجانی همچنین گفت: اصلاحات واقعی در اقتصاد کشور زمانی اتفاق می افتد که همگرایی ملی وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: هم دولت و هم مجلس و افراد صاحب نظر باید به اقتصاد بدون نفت فکر کنند تا چرخ های اقتصادی کشور به درستی و به صورت متعارف بچرخد.

او با بیان اینکه اکنون در کشور کارها با وجود تحریم و فشار اقتصادی پیش می رود، گفت: یک سیستم غوغایی در کشور وجود دارد که حرف های یاس‌آلودی می‌زند و در چنین فضایی سرمایه گذاران بخش خصوصی رغبتی برای ورود و کار پیدا نمی کنند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کارهای تخصصی را باید دستگاه‌های تخصصی بدهیم نه اینکه در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی نیروگاه ها را به بنیادها واگذار کرده‌اند که تخصصی نیستند.

به گفته او «این نیروگاه ها از سوی دولت بابت دیون واگذار شده است که خلاف روح قانون اصل ۴۴ بوده و عقلانی نیست و راندمان کار را هم پایین می آورد؛ دولت باید این روحیه را که از دولت قبل آغاز شده، اصلاح می کرد.»
رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز به منظور افتتاح چند طرح آب و برق و شرکت در نشست شورای اداری استان وارد کرمانشاه شد. 

علی لاریجانی رییس مجلس با بیان اینکه در شرایط کنونی منفی بافی برای کشور سم مهلک است، گفت: تجربه نشان داده می توانیم در شرایط سخت کار را پیش ببریم و نباید مردم را نگران کنیم.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در مراسم افتتاح آبرسانی به 55 روستای استان کرمانشاه که در یکی از روستاهای بخش ماهیدشت برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه های مهم امروز کشور این است که در فضای غبارآلود کشمکش های سیاسی خدمات خوبی که به مردم ارائه  شده دیده نمی شود، در حالیکه در دوران پس از انقلاب خدمات زیادی برای عمران و آبادانی کشور خصوصا در روستاها صورت گرفته است.

وی گفت: با وجود اینکه طی این سالهای پس از انقلاب درگیر جنگ، مشکلات اقتصادی و تحریم ها بوده ایم خدمات شایانی صورت گرفته و اکنون هم اگر چه با تحریم های جدی مواجه ایم، اما در این شرایط سخت هم عمران و آبادانی کشور رها نشده است.

لاریجانی ادامه داد: بسیاری از این خدمات حاصل تفکر نمایندگان است. بعنوان نمونه در بحث آبرسانی به روستاها مصوبه خوبی در مجلس صورت گرفت و با عنایت رهبری مجوز برداشت از صندوق ذخیره ارزی به این منظور هم اخذ شد و کار بسیار خوبی در زمینه آبرسانی به روستاها انجام شد، بگونه ای که تا قبل از سال 1392 تنها 900 هزار نفر از جمعیت روستاها از آب سالم برخوردار بودند که اکنون به بیش از شش میلیون نفر رسیده و تا پایان عمر دولت به 10 میلیون نفر می رسد.

به گزارش ایسنا، رییس مجلس با بیان اینکه با سایش و درگیری و شعار دادن مشکلات کشور حل نمی شود، گفت: منفی بافی در شرایط کنونی سم مهلک برای کشور است. تجربه نشان داده که می توانیم در شرایط سخت کارها را پیش ببریم و نباید مردم را نگران کنیم.

وی با بیان اینکه بر علیه هم کار کردن ثمره ای برای منافع ملی ندارد، گفت: در شرایط که در برابر این ستم بین المللی هستیم باید وحدت داشته باشیم، نه اینکه یکدیگر را تخریب کنیم.

لاریجانی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس و افزایش تخریب ها، گفت: بنا نیست به خاطر انتخابات دستگاه‌هایی که کار انجام می دهند را تخریب کنیم و نهادها زیر سئوال ببریم. باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنیم و اگر نقدی هم هست، برادرانه عنوان کنیم.

وی افزود: باید در یک فضای معقول و سنجیده برار بالا بردن توان ملی کار کنیم.

لاریجانی در ادامه پویش " هر هفته، الف. ب. ایران " را حرکتی مناسب دانست و از رسانه ها خواست این اقدامات را منعکس کنند.

وی همچنین با بیان اینکه مردم استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس نقش مهمی در دفاع از کشور ایفا کردند، گفت: باید برای توسعه این استان تلاش بیشتری صورت بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.