اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
در کلاب آستانه

فیلم/ واکنش قاطع ظریف به فرافکنی‌های واشنگتن ؟ / چرا مردم ما می‌گویند مرگ بر آمریکا و اسرائیل؟

فیلم/ واکنش قاطع ظریف به فرافکنی‌های واشنگتن ؟ / چرا مردم ما می‌گویند مرگ بر آمریکا و اسرائیل؟

ما با آمریکا چه کار کردیم؟ با اسرائیل چه کار کردیم؟ چه کار کردیم؟ آیا به مردم اسرائیل گرسنگی دادیم؟ چه کسی به مردم ما گرسنگی می دهد؟ آیا کسی غیر از آمریکا و اسرائیل است؟ اگر کسی بیاید و رییس جمهور آمریکا را تغییر دهد و یک دیکتاتور را به کشورتان تحمیل کند که مردمتان را می کشد شما نمی گویید مرگ بر آن کشور؟ مرگ بر آن دولت ؟

محمد جواد ظریف در نشست کلاب آستانه پاسخ های محکمی به فرافکنی‌های آمریکایی - اسرائیلی علیه ایران در نشست داد.

نشست کلاب آستانه در ۲۱ آبان در قزاقستان برگزار شد. در این مراسم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عنوان سخنران ویژه افتتاحیه کلاب آستانه با موضوع بایسته‌های یک منطقه امن و با ثبات حضور داشت.

در ویدئویی که از این نشست منتشر شده است وزیر امور خارجه کشورمان پاسخ محکمی به فرافکنی‌های آمریکایی - اسرائیلی علیه ایران داد.

چرا مردم ایران می گویند مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل

مشروح اظهارات ظریف در کلاب آستانه  را در ذیل می خوانید:

من نگفتم مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا گفتنشان موضوع بی اهمیتی است. 

این موضوع غیرقابل قبول است. به همان اندازه غیرقابل قبول است که در آمریکا، ایران را شیطان جلوه می دهند . دیگران را شیطان جلوه دادن قابل قبول نیست . تمام. من به اراجیف شما گوش کردم. اگر کسی بیاید و رییس جمهور آمریکا را تغییر دهد و یک دیکتاتور را به کشورتان تحمیل کند که مردمتان را می کشد شما نمی گویید مرگ بر آن کشور؟ مرگ بر آن دولت ؟ چرا ژست آدم های با اخلاق را  می گیرید و بقیه را متهم می کنید؟ ما با آمریکا چه کار  کردیم؟ با اسرائیل چه کار کردیم؟ چه کار کردیم؟ آیا به مردم اسرائیل گرسنگی دادیم؟ چه کسی به مردم ما گرسنگی می دهد؟ آیا کسی غیر از آمریکا و اسرائیل است؟ چه کسی است به من بگویید؟ آیا ما بودیم که توافق هسته ای را نقض کردیم؟ چه کسی دارد آن را نقض می کند؟ آیا آمریکا و اسرائیل نیستند؟ آنها نبودند که مرگ توافق هسته ای را رقم زدند؟ چرا؟ چون از اوباما خوششان نمی آمد. اگر از یک رئیس جمهور خوشتان نمی آید آیا دلیل می شود که دنیا را به هم بریزید؟ به خودتان بیایید . تنها جرم ما این است که خواستیم رئیس خودمان باشیم. به ارتکاب این جرم افتخار می کنیم و به آن ادامه می دهیم.

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها