اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

لاریجانی: کرمانشاه نیاز به سرمایه‌گذاری و آبادانی بیشتر دارد

لاریجانی: کرمانشاه نیاز به سرمایه‌گذاری و آبادانی بیشتر دارد

رییس مجلس شورای اسلامی بااشاره به وقوع زلزله و مسائل دیگر در کرمانشاه گفت: این استان بیشتر از جاهای دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری و آبادانی دارد.

علی لاریجانی روز سه شنبه در بدو ورود به کرمانشاه در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی در جمع خبرنگاران بااشاره به سابقه درخشان مردم کرمانشاه و فداکاری آنها در دوران دفاع مقدس افزود: باهدف عرض سلام و ارادت به مردم شریف کرمانشاه به این استان سفر کرده ام.

رییس مجلس شورای اسلامی، همچنین افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه مهم را از دیگر اهداف سفر خود به استان ذکر کرد و گفت: طرح های آبرسانی به چندین روستا در این سفر افتتاح می شود.

لاریجانی همچنین افزود: چند پروژه مهم نیز در این سفر کلنگ زنی می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در این سفر در جلسه ای با مدیران استان کرمانشاه در ارتباط با وضعیت بودجه کرمانشاه و اینکه در سال آینده چه کارهایی برای توسعه استان باید انجام دهیم، بررسی می کنیم.

به گفته رییس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق کرمانشاه ۶ پروژه صنعت آب و برق با اعتباری بیش از هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان در سفر رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو افتتاح و کلنگ زنی می شود.

علیرضا تخت شاهی افزود: در جریان این سفر پروژه آبرسانی به ۵۵ روستا در سطح استان با اعتباری بیش از ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری می رسد که این پروژه بیش از سه هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی با جمعیتی بیش از ۱۱ هزار و ۷۰۵ نفر را از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهد کرد.

وی افتتاح پروژه خنک کاری و ارتقای توان نیروگاه اسلام آبادغرب را با اعتباریدر حدود ۱۱۰ میلیارد تومان از دیگر پروژه هایی ذکر کرد که در سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه به بهره برداری خواهد رسید، گفت: این پروژه توان افزایش ۱۷.۵ درصد مگاوات انرژی در پیک را دارد.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه افتتاح واحد ۲ بخش گازی نیروگاه دالاهو با ظرفیت اسمی ۳۱۰ مگاوات را با صرف اعتباری در حدود ۳۰۰ میلیون یورو و ارتقای توان نیروگاه زاگرس از دیگر پروژه هایی اعلام کرد که توسط وزیر نیرو در هشتمین هفته پویش «هرهفته الف. ب. ایران» افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.

وی افزود: در جریان سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه تصفیه‌خانه های فاضلاب شهرهای سنقر و صحنه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

به گفته تخت شاهی، مرحله اول پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سنقر با ظرفیت هفت هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه روز، ۴۶ هزار نفر را زیرپوشش خواهد برد و اعتبار مورد نیاز برای اجرای گام اول این پروژه بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان است.

رییس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه ادامه داد: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر صحنه نیز در مرحله اول با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان و ظرفیت ۶ هزار و ۴۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز، ۴۰ هزار نفر جمعیت این شهر را زیرپوشش قرار می‌دهد و همانند پروژه تصفیه خانه فاضلاب سنقر و تمامی پروژه های تصفیه فاضلاب مزیت‌هایی از قبیل افزایش سطح بهداشت و رفاه عمومی منطقه را به همراه خواهد داشت./ ایرنا

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار