اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
از سال ۱۳۹۵

۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد

۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: از محل سود حاصل از صادرات سوخت به منطقه شمال عراق، در مجموع ۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستانی واریز شده است.

علی اصغر عباسی روز دوشنبه اظهار داشت: این مبلغ در قالب کمک به معیشت مرزنشینان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزهای این استان و به حساب ۲۸ هزار و ۴۰۰ خانوار واریز شده است.

وی با بیان اینکه این میزان کمک معیشتی از سال ۱۳۹۵ ابتدای شروع طرح تاکنون پرداخت شده است، افزود: در طرح پرداخت سود حاصل از فروش سوخت، کردستان سهمیه ماهیانه پنج میلیون لیتری دارد که توسط ۱۹ تعاونی مرزنشین به خارج از کشور صادر می‌شود.

عباسی اضافه کرد: مرزنشینان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزها در این طرح ۲۰ درصد سود حاصله را به عنوان کمک معیشتی دولت دریافت می کنند.

۱۹ تعاونی مرز نشین کردستان با عضویت ۲۱۵ هزار عضو ساکن در شهرها و روستاهای شعاع ۲۰ کیلومتری مرز تشکیل شده که ۸۹ هزار و ۷۰۰ خانواده را تحت پوشش خود قرار می‌دهند و سود فروش سوخت فقط به خانواده های ساکن شعاع ۲۰ کیلومتری تعلق می‌گیرد.

استان کردستان دارای ۲۲۶ کیلومتر مرز با کشور عراق است که سه شهرستان سروآباد، مریوان و بانه جز مناطق مرزنشین آن محسوب می‌شوند./ ایرنا

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها