اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
وزارت آموزش و پرورش خبرداد

ابلاغ نظام‌نامه جامع مدیریت سالن‌های ورزشی

ابلاغ نظام‌نامه جامع مدیریت سالن‌های ورزشی

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ نظام‌نامه جامع مدیریت سالن‌های ورزشی خبر داد.

مهرزاد حمیدی از ابلاغ نظام‌نامه جامع مدیریت سالن‌های ورزشی خبر داد و اظهار کرد: هفته گذشته بعد از سال‌ها با امضای وزیر آموزش و پرورش نظام اداره و مدیریت سالن‌های ورزشی به همه استانها ابلاغ شد. روی این نظام‌نامه کار بسیاری کرده بودیم تا سالن‌ها از بهره وری لازم برخودار شوند.

وی افزود: برای تدوین این دستورالعمل دغدغه‌های مختلف مورد بررسی عمیق قرار گرفتند و کارگروهی روی این حوزه متمرکز شد تا بتوانیم بهترین استفاده را از امکانات ورزشی که در اختیار داریم داشته باشیم و ورزش دانش آموزی نیز منتفع شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال ۹۲، ۳۱۰۰ سالن ورزشی داشتیم که امروز به بیش از ۳۵۰۰ سالن رسیده است، در واقع در این مدت بیش از ۴۰۰ سالن اضافه شده است گفت: طبق دستورالعمل‌هایی که داریم سالن‌های ورزشی باید تا ساعت ۵ بعدازظهر در اختیار دانش آموزان باشند. از ساعت شش بعدازظهر به بعد با کاهش مراجعه دانش آموزی و در ساعات خالی امکان اجاره سالن‌های ورزشی وجود دارد.

حمیدی ادامه داد: بخشنامه مشترکی با معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارتخانه نیز ارسال کردیم که بر اساس آن اجاره حجمی سالن‌های ورزشی ممنوع است، اما در مجموع درآمد سالن‌های ورزشی برای حفظ و نگه داری سالن‌ها و توسعه ورزش دانش آموزی باید هزینه شود./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.