اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

مالکان پولدار به فوتبال نگرش عربی دارند

مالکان پولدار به فوتبال نگرش عربی دارند
اسماعیل حلالی پیشکسوت فوتبال

با شناختی که از فوتبال تبریز دارم، باید بگویم که شرایط خوب نیست و به نظرم باید به دنیزلی فرصت می‌دادند اما حتی یک نیم‌فصل هم به او فرصت داده نشد. این درحالی است که مسئولان باشگاه همواره می‌گفتند که هیچ مشکلی بین ما وجود ندارد اما این تغییر و تحول نشان می‌دهد تنش‌هایی بین آنها وجود داشته است.

طبیعتاً وقتی روی سرمربی فشار می‌آید، این موضوع به بازیکنان هم منتقل و باعث می‌شود که تیم نتایج خوبی نگیرد. تیم‌های پرطرفدار در ایران معمولاً چنین شرایطی دارند و بعد از اینکه 2،3 بازی نتیجه نمی‌گیرند، مدیران برای اینکه از زیر فشار خارج شوند، مربی را تغییر می‌دهند اما برایم سؤال است چرا احد شیخ‌لاری باید جانشین دنیزلی باشد؟ او خیلی سال است که کار مربیگری نکرده و تصمیم درستی اتخاذ نشده و امیدوارم که جایگزین بهتری برای دنیزلی بیاورند.
متأسفانه کسانی که بضاعت مالی زیادی دارند، در فوتبال نگرشی شبیه کشورهای عربی دارند و این اصلاً خوب نیست. باید کشورهای پیشرفته را الگو قرار دهیم و اینکه اینقدر زود دست به تغییرات بزنیم، خوب نیست. یک مربی 20 درصد در نتیجه‌گیری تیم تأثیر دارد و 80 درصد دیگر به عوامل بیرونی، بازیکنان و مدیران ارتباط دارد ولی دیوار مربی از همه کوتاه‌تر است. تا کی قرار است این‌طور باشد؟ یک زمان به خودمان می‌آییم و می‌بینیم که همه چیز خراب شده است. البته یکسری مربیان خارجی می‌آیند و اخراج می‌شوند و این باعث می‌شود کل پول خود را بگیرند. بعد هم می‌گویند فرصت کار کردن نداشتیم اما در کل این شرایط برای ما مناسب نیست. یک زمان، ما در تراکتور بازیکن غیربومی نداشتیم و شاید آن زمان مدعی نبودیم اما در تبریز به تیمی باج نمی‌دادیم و همه تیم‌ها در تبریز به مشکل می‌خوردند.
البته به نظر من مشکل تراکتور جای دیگری است. زمانی که تیم بسته می‌شد، شاهد بودیم که در یارگیری این تیم بالانس نبود. در خط جلوی زمین، وضعیت تراکتور خیلی خوب است اما در ساختار دفاعی اصلاً خوب نیست و می‌بینیم که هر توپی که روی دروازه می‌آید، یک خطر ایجاد می‌کند. باید به مربی فرصت داده می‌شد که این ساختار درست شود. بخش اعظم مشکلات تراکتور از همین مشکلات دفاعی بود و باید این فرصت به دنیزلی داده می‌شد تا بتواند به وضعیت تیم رسیدگی کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار