اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

رئیس پلیس کشور:

اعتراض ها را پیش بینی کرده بودیم

اعتراض ها را پیش بینی کرده بودیم

سردار حسین اشتری رئیس پلیس کشور نا آرامی‌های اخیر در کشور را «یک فتنه و جنگ امنیتی بزرگ» توصیف کرد. به گزارش ایسنا، او که در مراسم روز دانشجوی دانشگاه علوم انتظامی امین سخن می‌گفت، تأکید کرد: «این فتنه در عرض کمتر از ۷۲ ساعت و به عبارتی ۴۸ ساعت خنثی شد.»

 فرمانده ناجا با بیان اینکه «تا دو سه روز قبل از اجرا، زمان دقیق سهمیه‌بندی مشخص نبود» با اشاره به همزمانی حوادث لبنان و عراق در منطقه اظهار کرد:‌ «ما این حوادث را داشتیم و دیدید که چه اتفاقی در این کشورها افتاده بود. ما نگرانی خودمان را داشتیم که ممکن است این اتفاقات تسری پیدا کند». فرمانده ناجا با بیان اینکه «دشمنان حتی مدل‌های اعتراض در دیگر کشورها را نیز در فضای مجازی آموزش می‌دادند»، گفت: «مثلاً گفته بودند که در چین خودروها را در خیابان‌ها پارک کرده و رفته‌اند یا در هنگ‌کنگ خیابان‌ها را با ریختن نخاله و با شن و ماسه‌بند آوردند و این روش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌کردند تا مردم و بخصوص جوانان را تحریک کنند.» فرمانده ناجا با اشاره به زمان اجرای این طرح خاطر نشان کرد:‌ «شب جمعه زمان اجرای طرح بود و ناجا در آمادگی کامل بود. از ساعت یک ربع به ۱۲ تمام نیروهای ما در تمام پمپ‌های بنزین مستقر شدند و خوشبختانه آن شب هیچ اتفاقی هم رخ نداد.» اشتری افزود: «در روز جمعه نیز بی‌نظمی مشخصی نداشتیم تا این که در بعد از ظهر آن روز اتفاقات در خرمشهر و سیرجان آغاز شد. در خرمشهر یک حرکت مسلحانه بود و به سمت مردم تیراندازی شد که خوشبختانه با عکس‌العمل بموقع و حضور مأموران ناجا با آن مقابله شد.» اشتری ادامه داد: «در سیرجان نیز به یک پمپ بنزین حمله کردند واولین آتش سوزی پمپ بنزین در آنجا آغاز شد، البته همزمان با آن در فضای مجازی شروع به پخش فیلم‌ها و تصاویر کذبی کردند و این طور القا می‌کردند که پمپ‌های بنزین زیادی آتش گرفته است اما تمام این موارد تا آن لحظه کذب بود. حتی در سیرجان قصد داشتند تا یک انبار و مخزن را آتش بزنند که این اتفاق رخ نداد و مأموران پلیس مانع از آن شدند در حالی که اگر این اتفاق رخ می‌داد خسارت زیادی به شهر و مردم وارد می‌شد.» فرمانده ناجا با بیان اینکه «ما پیش‌بینی می‌کردیم که در روز شنبه اعتراضاتی رخ دهد» گفت: «اعتراضاتی هم شکل گرفت اما متأسفانه با تحریک دشمنان اعتراضات اجتماعی به اقداماتی آشوبگرانه و امنیتی بدل شد.».
اشتری به برنامه‌ریزی‌های مجلس و برخی دیگر از افراد برای ایجاد یکسری تغییرات در قیمت بنزین و تصمیم اتخاذ شده نیز اشاره کرد و گفت: «برخی از اینها به دنبال یکسری تغییر بودند اما اگر هر حرفی داشتند باید قبل از تصمیم‌گیری آن را می‌زدند نه اینکه بعد از اجرا بخواهند آن را تغییر بدهند و این طور نمی‌شد.»
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها