اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸

قدردانی خانواده سلیمانی از پیگیری‌های ظریف برای آزادی این دانشمند

قدردانی خانواده سلیمانی از پیگیری‌های ظریف برای آزادی این دانشمند

برادر دکتر مسعود سلیمانی، محقق برجسته ایرانی که امروز با وساطت سوئیس و در جریان تبادل زندانی بین ایران و آمریکا آزاد شد و اکنون به همراه ظریف در حال بازگشت به کشور است، از پیگیری‌های وزارت خارجه برای آزادی برادرش از زندان آمریکا قدردانی کرد.

رسول سلیمانی با بیان این که لازم می‌دانم که از تلاش‌های شبانه روزی وزارت خارجه به خصوص شخص آقای ظریف جهت پیگیری پرونده دکتر سلیمانی تشکر و قدردانی کنم گفت: ایشان در طول این مدت صبورانه پاسخگوی سوالات ما بودند و در مورد روند پرونده به ما اطلاع رسانی می‌کردند.

وی گفت: آقای ظریف همواره به ما می‌گفتند که وزارت خارجه و دستگاه‌های ذی‌ربط در حال پیگیری این پرونده هستند و شما نیز از طریق وکلا پرونده را همچنان پیگیری کنید. خوشبختانه پیگیری‌های صورت گرفته از سوی شخص آقای ظریف به نتیجه رسید و برادرم آزاد شد.

برادر دکتر سلیمانی ادامه داد: در دو سه روز اخیر اطلاع پیدا کردیم که آزادی برادرم قطعی شده است البته از چند ماه پیش در جریان تلاش‌ها برای آزادی وی بودیم. در طول 13 الی 14 ماهی که برادرم در زندان بود هیچ گونه دادگاهی برایشان تشکیل نشد چرا که آمریکایی‌ها نتوانستند مدارکی علیه برادرم تهیه کنند و وزارت خارجه نیز هوشیارانه مسیرهای که آنها می‌خواستند در این ارتباط طی کنند را بسته بود. 

سلیمانی با بیان این که آمریکایی‌ها گفته بودند که قرار است هفته آینده دادگاهی برای ایشان تشکیل شود ولی خوشبختانه موضوع به این مرحله نرسید، و آنها نتوانسته بودند مدرکی علیه برادرم تهیه کنند اظهار کرد: در جریان این پرونده علاوه بر آقای ظریف دیگر مقامات مسئول نیز پیگیر این موضوع بودند که لازم می‌دانم از آنها نیز تشکر و قدردانی کنم./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.