اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
ایزدی:

تنها چندماده قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عملیاتی نشده است

تنها چندماده قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران عملیاتی نشده است

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و جانبازان ابهام و تضادهایی وجود دارد که مشکلاتی را برای این طیف جامعه ایجاد کرده‌است.

«مهدی ایزدی» روز شنبه در شورای هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی در اراک گفت: ۹۰ درصد قانون جامع «خدمات‌رسانی به ایثارگران و جانبازان» اجرایی شده و فقط چند ماده آن عملیاتی نشده است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: این قانون ممکن است ناقص اجرا شده باشد اما عملیاتی شده و برخی مشکلات قشر جانباز را حل کرده و باید اهتمام جدی برای اجرای کامل آن وجود داشته باشد.

وی اظهار داشت: در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و جانبازان ابهام و تضادهایی وجود دارد که مشکلاتی را برای این طیف جامعه ایجاد کرده‌است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با یادآوری مشکلات بیمه درمانی این بنیاد گفت: بنیاد یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به بیمه ایران بدهکار است و این بیمه در سه بار برگزاری مناقصه،شرکت نکرده است.

ایزدی افزود: سه هزار میلیارد تومان بیمه مکمل بنیاد شهید و امور ایثارگران امسال مناقصه داشته که در سال جاری این بیمه مکمل به سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به علت مشکلات اعتباری با  ۱۲ هزار مرکز درمانی و داروخانه قرارداد بیمه دی داشته که پنج هزار آن باقی مانده و هفت هزار قرار داد را لغو کرده‌است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در پیش بینی بودجه سال گذشته به دولت اعلام شد که برای اجرای تکلیف این بنیاد ۱۸ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که مجلس ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را تصویب کرد.

ایزدی افزود: ساماندهی امور نیازمند شرایط درآمدی است و باید این مهم شرایط پایداری داشته باشد.

در این نشست از تلاش جمعی از نمایندگان امور ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی تجلیل و به برخی سوالات این نمایندگان پاسخ داده شد.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید و ۱۴ هزار  جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

/ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.