اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

کلمات کلیدی
استاندار خراسان جنوبی خبر داد:

احیای 2500 هکتار از اراضی خراسان جنوبی با مشارکت بنیاد برکت

احیای 2500 هکتار از اراضی خراسان جنوبی با مشارکت بنیاد برکت

استاندار خراسان جنوبی گفت: با مشارکت بنیاد برکت 2500 هکتار از اراضی را واگذار کردیم که مراحل کاشت و احیای این مناطق به زودی انجام می‌شود.

محمد صادق معتمدیان، امروز پنج شنبه ۱۴ آذر با شرکت در پویش ملی نهالکاری همگانی در شهرستان سربیشه نهالکاری را گام بلندی در مقابله با توسعه بیابان‌ها عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط اقلیمی منطقه، خراسان جنوبی در زمینه کاشت درخت، نیازمند توجه بیشتری است.

وی از نهضت ملی کاشت نهال در استان خبر داد و افزود: اداره کل منابع طبیعی متعهد شده با ایجاد و احداث نهالستان در مناطق مستعد استان، نسبت به تولید پنح میلیون اصله نهال تا پایان دولت دوازدهم  اقدام کند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه با زحمات اداره کل منابع طبیعی تولید دو میلیون اصله نهال تا پایان سال تحقق پیدا می‌کند، تصریح کرد: توجه به مراتع استان نیز در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معتمدیان خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح هاب منطقه‌ای شتر، بنا داریم در 20 هزار هکتار از بیابان‌های مستعد استان گونه‌هایی مانند خارشتر بکاریم.

در راستای تحقق پویش ملی نهالکاری همگانی 14 آذرماه،  ۱۲۰ هزار اصله نهال در ۹۰۰ هکتار از عرصه‌های خراسان جنوبی کاشته شد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار