اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

سرلشکر سلامی : به قدرتی باورنکردنی رسیده‌ایم/ در آستانه اقتصاد بدون اتکا به نفت هستیم​/ از ترامپ تا مکرون را افسرده کردیم

سرلشکر سلامی : به قدرتی باورنکردنی رسیده‌ایم/ در آستانه اقتصاد بدون اتکا به نفت هستیم​/ از ترامپ تا مکرون را افسرده کردیم

در موضوع علم و موضوعات دیگر با وجود تحریم‌ها و محاصره‌ها، به قدرت باورنکردنی رسیده‌ایم/ مردم با غیرت ایران سیلی محکمی به دشمنان زدند و آن‌ها افسرده و شکست خورده، ناپدید شدند/ دشمن ضربات سنگینی از ایران خورده /از لحاظ تاکتیکی، گرفتن یک کشتی و سقوط یک هواپیما یک عملیات است ولی از لحاظ عقبه سیاسی، یک قدرت است، تمام استراتژی‌های دشمن شکست خورده / اسرائیل در باریکه کوچک با دیوارهای بلند بتنی حصر شده

سردار حسین سلامی صبح امروز در گردهمایی حوزه و تحولات اخیر منطقه که در سالن اجتماعات مدرسه دارالشفاء قم برگزار شد، عنوان کرد: خورشید انقلاب اسلامی از شهر قم و از حوزه علمیه طلوع کرد و قم، مشرق انقلاب اسلامی ایران است.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: انقلاب اسلامی از جهتی مبارزه با جهل مدرن در جهان بود، جهل مدرن کنونی اینگونه است که از آزادی حرف می‌زنند ولی به دنبال بهره‌کشی و برده‌داری هستند، از عدم استفاده از سلاح کشتار جمعی حرف می‌زنند ولی بمب‌های اتمی آن‌ها در ثانیه‌ای هیروشیما را با خاک یکسان می‌کند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران وقتی طلوع کرد، با جهالت مدرن مواجه شد و باطل‌های جهان متحد شدند تا علیه اسلام عمل کنند، تنها راه سعادت ملت‌ها، تشکیل حاکمیت و قدرت است و بدون تشکیل حاکمیت، پیاده‌سازی هیچ نظام فکری ممکن نیست و امام خمینی به این حقیقت معنا بخشید و اسلام بعد از هزار و اندی سال به حکومت رسید.

سلامی تصریح کرد: همه عالم در برابر انقلاب اسلامی صف کشیدند و باهم متحد شدند تا آن را از بین ببرند و حفظ این انقلاب و گسترش آن کار بسیار دشواری بود که با یاری خداوند ممکن شد.

وی اضافه کرد: جغرافیای کنونی جهان اسلام به‌گونه‌ای است که بدون در نظر گرفتن آن، نمی‌توان جهانی شد و به همین دلیل است که حدود چهل سال، تمام جنگ‌های جهان در این منطقه رخ داده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با قدرت اندک، قدرت‌های بزرگ را عقب راند و بدون هیچ متحدی توانست سلطه استکبار را از قلب سرزمین‌های اسلامی از بین ببرد، فرمول شکست دادن قدرت‌ها، وسیع کردن جبهه‌ها و گسترش میدان نبرد است و این تنها با یاری خداوند ممکن بود.

وی خاطرنشان کرد: تا اندیشه‌ای به مدل و الگوی مجسم تبدیل نشود، قابلیت تکثیر ندارد و باید نظام اسلامی به مدلی کارآمد، موفق و قدرتمند تبدیل شود تا هم خود را تثبیت کند و هم در کشورهای دیگر تکثیر پیدا کند، این تکثیر، حضور فیزیکی نیست بلکه انتشار و صدور پیام‌های انقلاب اسلامی به کشورهای دیگر و مقبولیت در قلب‌ها است.

سلامی تاکید کرد: برای شکست دادن قدرتهای بزرگ باید دارای برنامه ریزی و قدرت باشیم، در میدان سکون، برحسب شاخص‌های ظاهری قدرت، آن‌ها موفق هستند ولی در میدان حرکت، جمهوری اسلامی قدرتمندتر است، زیرا در میدان سکون، اجسام اندازه‌گیری می‌شوند و در میدان حرکت، باورهایی مانند اراده و ایمان پیروز خواهد بود.

وی گفت: ما می‌دانیم که دشمنان چقدر سست هستند و این سستی را حس کرده‌ایم و آن را دیده‌ایم و این حقایق امروز جلوه می‌کند؛ رهبران مولد فلسفه در جامعه هستند و فلسفه‌ای که رهبران ما به میدان آوردند، کرامت و آزادی انسان‌ها، کمک به محرومان و عدالت و اخلاق است.

فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از مظلومان مانند حمایت از مردم یمن، فلسطین و سوریه بر اساس یک فلسفه است و این فلسفه قدرت‌ساز است؛ این فلسفه به یک منطق و عمل تبدیل شده است؛ در آن سوی عالم نیز رهبرانی با فلسفه‌های شیطانی وجود دارند که کرامت انسان‌ها را زیرپامی‌گذارد و تنها به دنبال منافع اقتصادی خود هستند و این فلسفه دشمن‌ساز است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران توفیقات بزرگی داشته است، همزمانی که دشمن عقب رانده می‌شود، باید ایران نیز ساخته شود و اکنون می‌بینیم که در موضوع علم و موضوعات دیگر با وجود تحریم‌ها و محاصره‌ها، به قدرت باورنکردنی رسیده‌ایم.

در آستانه اقتصاد بدون اتکا به نفت هستیم

سلامی عنوان کرد: دشمن ضربات سنگینی از جمهوری اسلامی ایران خورده است، از لحاظ تاکتیکی، گرفتن یک کشتی و سقوط یک هواپیما یک عملیات است ولی از لحاظ عقبه سیاسی، یک قدرت است، تمام استراتژی‌های دشمن شکست خورده است و راهبرد آن‌ها در تحریم شکست خورد و اکنون ما در آستانه اقتصاد بدون اتکا به نفت هستیم و این نیز برای ما یک دستاورد بزرگ بود.

وی اضافه کرد: اسرائیل که قصد داشت پهنه بزرگی از جغرافیای اسلامی را فتح کند، اکنون در یک باریکه کوچک با دیوارهای بلند بتنی حصر شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: تصور دشمن این بود که اگر اتفاقی در کشور رخ بدهد، با فشار حداکثری، نظام یا تسلیم و یا براندازی می‌شود و شاهد بودیم به محض شلوغی‌ها، تئاتر جهانی آغاز شد و از ترامپ و پمپئو تا ماکرون به روی صحنه آمدند ولی در کمتر از ۴۸ساعت مردم با غیرت ایران سیلی محکمی به آن‌ها زدند و دشمنان افسرده و شکست خورده، ناپدید شدند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران با حضور غیرتمندانه و عزتمندانه در میدان، استکبار ستیزی و بصیرت خود را نشان دادند و دشمن بار دیگر شکست از جمهوری اسلامی ایران را تجربه کرد./ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها