اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

میرسلیم درباره حضور احمدی‌نژادی‌ها در مجلس آینده و دردسرسازی جبهه پایداری چه می‌گوید؟

میرسلیم درباره حضور احمدی‌نژادی‌ها در مجلس آینده و دردسرسازی جبهه پایداری چه می‌گوید؟

عضو حزب موتلفه گفت: تلاش اصولگرایان این است که با پایداری ها و دیگر طیف ها به یک لیست واحد برسند/ عضو حزب موتلفه گفت: تلاش اصولگرایان این است که با پایداری ها و دیگر طیف ها به یک لیست واحد برسند.

سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من به عنوان یکی از مسئولین موظف بودم اموالم را اعلام کنم و به دستگاه قضایی هم اعلام کردم، اما به لحاظ هزینه های انتخاباتی مشکلی ندارم؛ چون چیزی در بساط ندارم که هزینه کنم مگر آنکه دوستانی که پشتیبانی می کنند هزینه کنند.

میرسلیم: چیزی در بساط ندارم که هزینه انتخابات کنم

به گزارش ایسنا، مصطفی میرسلیم در جمع خبرنگاران در ستاد انتخاباتی وزارت کشور اظهار کرد: آمدن من به انتخابات مجلس شورای اسلامی برای نشان دادن اهمیت این موضوع است که جای ناامیدی برای مردم وجود ندارد؛ البته ما در کشور مشکلات داریم که عمده آن به ضعف‌هایی که در مجلس و دولت ما وجود داشته و دارد بر می‌گردد. مقداری از آن هم به شرارت هایی که از خارج علیه ما شده است، بر می گردد.

وی گفت: اما قدرت ایمانی و انقلابی مردم ما آنقدر زیاد است که می توانند از پس مشکلات برآیند. من آمده ام در خدمت مردم باشم، اگر مردم اراده کنند که اصلاح صورت بگیرد با امید به سمت چاره‌جویی کشور در سال آینده پیش می رویم.

حتما در انتخابات لیستی می آیم

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از حوزه تهران ثبت نام کردم و حتما لیستی می آیم، اما هنوز لیستی مشخص نشده است.

وی درباره اولویت‌های مجلس یازدهم گفت: مهم‌ترین اولویت ها را در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرده‌ام. شرایط فرقی نکرده است؛ اصلی ترین مشکل بیکاری و رکود است که باید برطرف شود که اگر سامان بگیرد اثر مستقیم خود را روی تولید خواهد گذاشت و وضعیت پول ملی ما را اصلاح می کند.

ارزش پول ملی کاهش و تورم افزایش یافته / فشار به مردم آمده

میرسلیم یادآور شد: ما مرتبا طی این سال ها شاهد بودیم که ارزش پول ملی کاهش و تورم افزایش پیدا کرده و در نتیجه به مردم فشار آمده است، منتهی عده‌ای سوءاستفاده کرده و با اختلاس و دزدی توانستند خود را به جایی برسانند و بقیه از این وضع رنج برده‌اند.

وی همچنین گفت: باید در درجه اول با رسیدگی به مشکلات قانونی که سر راه اشتغال به‌ویژه برای جوانان وجود دارد برطرف شود.

وی در ارتباط با شفافیت هزینه‌های انتخاباتی خود نیز گفت: تا سال ۱۳۷۴ خیلی مشکلی به لحاظ شفافیت مالی نداشتیم، اما از آن سال به بعد متاسفانه بی دقتی هایی صورت گرفت و شاهد سیطره پول در سرنوشت انتخابات بودیم. به طوری که الان نمایندگان احساس می کنند باید مقدار زیادی هزینه کنند تا به مجلس راه یابند که این راه درستی نیست و امیدواریم که دستگاه های نظارتی بتوانند به دقت این هزینه ها را در نظر بگیرند تا کسانی که شایستگی دارند به دلیل اینکه اعتبار لازم را ندارند از الحاظ مالی خدای ناکرده حذف نشوند.

وی گفت: من به عنوان یکی از مسئولین موظف بودم اموالم را اعلام کنم و به دستگاه قضایی هم اعلام کردم اما به لحاظ هزینه های انتخاباتی مشکلی ندارم؛ چون چیزی در بساط ندارم که هزینه کنم مگر آنکه دوستانی که پشتیبانی می کنند هزینه کنند.

 

سیدمصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم در پاسخ به سوال خبرنگار خبرآنلاین درخصوص پیش بینی اش از ترکیب مجلس آینده گفت، امیدوارم اصولگرایان اکثریت را در مجلس بعدی داشته باشند. آنچه در آرمان اصولگرایان است برای برای پیشرفت و آینده کشور مناسب تر است.

وی افزود: البته این به عملکرد افرادی که انتخاب می شوند هم بستگی دارد، باید دقت شود تا افراد شایسته ای انتخاب شوند.

این عضو حزب موتلفه در پاسخ به این سوال که آیا اصولگرایان به لیست واحد می رسند یا ممکن است پایداری ها بازهم دردسرساز شوند، اظهار داشت: امیدواریم به فهرست واحد برسند تلاش هایی دارد صورت می گیرد تا لیست واحد بیرون بیاید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است بعد از انصراف لاریجانی از حضور در انتخابات آینده، اصلاح طلبان شانسی برای تصاحب کرسی ریاست مجلس داشته باشند نیز گفت: این موضوع بستگی به ترکیب مجلس آینده دارد. به نظر می رسد در مجلس آینده اصولگرایان اکثریت داشته باشند و شانس ریاست داشته باشند.

وی تاکید کرد: البته این اکثریت داشتن به لیست اصولگراها و شور و هیجانی مردم برای مشارکت در انتخابات بستگی دارد.

وی درخصوص حضور پررنگ مدیران و برخی نزدیکان احمدی نژاد برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس و اینکه احتمال حضور طیف بهاری در مجلس آینده، گفت: من از برنامه و لیست آنها خبر ندارم اما ممکن است طیف بهاری هم در مجلس آینده حضور داشته باشند./ 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها