اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

بازدید غیرمنتظره رئیسی از زندان مرکزی اصفهان + تصاویر

بازدید غیرمنتظره رئیسی از زندان مرکزی اصفهان + تصاویر

آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان اصفهان، شب گذشته به صورت از پیش اعلام نشده از زندان مرکزی اصفهان بازدید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سبد ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه گفت: جایی برای سخن نیست و حجت بر همه تمام است، امروز برای همه عرصه اقدام و عمل است.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی امروز (پنجشنبه) در دیدار فعالان اقتصادی، کارآفرینان و صنعتگران استان اصفهان، اظهار کرد: توجه به منشوری که در رهنمودهای رهبر معظم بود، درسی برای تمام دولتمردان و مسئولان است و حضور اثر بخش مردم، حرکت دشمن را نقش بر آب کرد.

وی با بیان اینکه جنگ اقتصادی اقتضای خاص خود را دارد، تصریح کرد: ساز و کار جنگ اقتصادی خاص است و مقررات نمی‌تواند مانند زمان غیر از جنگ جریان داشته باشد، مقررات باید متناسب با زمان جنگ اقتصادی شود تا تولید کننده بتواند در عرصه حضور فعال داشته باشد.

امروز برای همه، عرصه اقدام و عمل است

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: باید تمام مشکلات را از پیش پای تولید کننده برداشت. شوراها می‌توانند در این زمینه تاثیر داشته باشند و برای رفع موانع، لازم است تا مصوبات قابل اجرا تعیین شود تا کار آفرین در عمل احساس راحتی کند.

رئیسی حمایت از تولید در بخشیدن تسهیلات مالی، بانکی و ارزی را درجه بعدی اهمیت دانست و گفت: باید کمک کنیم تا این تشکیلات به جای اینکه در اختیار دلالان قرار بگیرد در اختیار تولید کننده باشد.

وی با تاکید بر اینکه بهترین ناظر خود تولیدکنندگان هستند که می‌توانند امنیت را ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: تولید کننده که در امر تولید قانونمند عمل می‌کنند موفق است. هیچ فعال اقتصادی و کاسبی آمادگی برای رشوه دادن ندارد، مگر با یک بروکراسی اداری مواجه شود که کار دو ماهه را دو ساله انجام دهد.

رئیس قوه قضاییه افزود: باید راه و روش‌ها تسهیل شود و مهمترین کاری که باید دستور کار شوراها و اتاق و اصناف و دیگر مراکز ذیربط قرار بگیرد، همین تسهیل‌گری باید باشد. تولید کننده باید باور کند دیگر مشکلی پیش روی او نیست.

رئیسی با تاکید بر اینکه باید تلاش شود تا کوچکترین وقفه‌ای در تولید ایجاد نشود، اظهار کرد: از مدیر دلیر و شجاعی که در این شرایط تحریم و سختی پیشروی می کند و اجازه بیکاری و خوابیدن تولید را نمی دهد باید تجلیل شود.

وی ادامه داد: اگر هرکس متناسب با مسئولیتی که دارد درست عمل کند، با حضور شما و همکاری همه ما این اتفاق خواهد افتاد.

رئیس قوه قضاییه استفاده از نظر متخصصان در بخش‌های مختلف را ضروری دانست و گفت: شنیدن حرف مشاور به کشف حقیقت کمک می کند. استفاده از نظر کارشناسان امر، به کشف حقیقت برای تصمیم‌سازان کمک به سزایی خواهد کرد و این باید مورد توجه کارشناسان ما در حوزه قضاوت و تصمیم‌گیری باشد.

رئیسی اضافه کرد: استفاده از کمیته های دانش بنیان در بخش تصمیم سازی و تصمیمگیری بسیار موثر است و نظرات تخصصی آنها می تواند کمک کننده باشد.

وی با بیان اینکه بعضی از ترک فعل‌ها خسارت بیشتری از فعل است، گفت: این موارد حتما قابل پیگیری است.

رئیس قوه قضاییه در خصوص بحث مالیات گفت: حتما با حضور وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان مالیاتی کشور، سخنان شنیده شود و مورد بررسی قرار بگیرد، به نحوی که تعامل بین بخش مالیات و صنعتگران برقرار شود.

رئیسی افزود: بنا بر این است که فرمایشات مقام معظم رهبری اجرایی شود و به آینده موکول نشود.

لزوم تشکیل شورای حل اختلاف اقتصادی

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه پیشنهاد شورای حل اختلاف اقتصادی را قبول دار، اظهار کرد: الان می گویم که یک شورای حل اختلاف اقتصادی با اصحاب صاحب نظر تشکیل شود و با اختیارات قانونی، مانع رسیدن پرونده‌ها به دادگاه‌ها شوند.

رئیسی اضافه کرد: اگر پرونده‌ای دچار اطاله بازرسی شود، تولید و حتی ده‌ها و صدها کارگر با مخاطره مواجه می‌شوند. دادرسی‌ها باید در زمان کوتاه تری انجام شود و تعداد شعب باید افزایش پیدا کند تا اطاله پرونده‌ها کاهش پیدا یابد.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: بخش تولید کننده کشور، بخش حکومتی کشور است و هرچه بتوانیم قاضی را تامین کنیم از فساد جلوگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رونق تولید با قاچاق کالا، سازگاری ندارد. باید با قاچاق سازمان یافته کالا مقابله شود و این یک مسئله راهبردی است که در آن بر لزوم ممنوعیت واردات کالایی که تولید داخلی دارد، تاکید شده است.

 به هیچ وجه از حقوق مردم کوتاه نمی‌آییم / مردم ولی نعمت انقلاب هستند

حجت الاسلام رییسی امروز (چهارشنبه) در اصفهان اظهار کرد: چیزی که رهبری برای ما در گام دوم انقلاب ترسیم کرده‌اند این است که به عدالت نزدیک شویم.

وی افزود: احساس مسئولیت حس مبارکی است، فردی که در جامعه به معروف و منکر حساس نباشد، مرده محسوب می‌شود.

وی گفت: امروز به عنوان یک مسئول، از این همه احساس رضایتی که به دستگاه قضایی وجود دارد، خوشحالم. این باید به عنوان یک فرصت تلقی شود. بخش قضایی کنترل کیفیت است، اگر ساختارهای فسادآور اصلاح شود و دستگاه‌ها وظایف خود را انجام دهند، کمتر به دستگاه قضایی ایراد وارد می شود.

وی گفت: امروز حضور شما، توطئه ایجاد ناامنی در کشور توسط بدخواهان را نقش بر آب کرد و امروز کشور ما در مقابل این توطئه امن است.

رئیسی گفت: باید در این راه خطرپذیر بود و احساس مسئولیت کرد. از شاخصه اصفهان، شهدای عالی قدر هستند که برای جهان اسلام درخشش دارند و نشان صدق را همراه خود دارند و هیچ زمان نباید شهید و شهادت، ایثار و از خودگذشتگی و مجاهدت کمرنگ شود.

رئیسی گفت: مرتب تاکید می کنید باید بر احیای حقوق عامه احساس مسئولیت شود، امام (ره) به مردم نگاه تشریفاتی نداشت، اگر می‌گفت میزان رای ملت است، عمیقا معتقد بود. امروز به عنوان یک مسئول، از این همه احساس رضایتی که به دستگاه قضایی وجود دارد، خوشحالم و این باید به عنوان یک فرصت تلقی شود.

 شبکه ملی اطلاعات را به شدت دنبال خواهیم کرد

رییس قوه قضاییه گفت: این نکته درست است، شبکه ملی اگر فعال شود بسیاری از مسائل را حل می‌کند، شبکه ملی اطلاعات یکی از اهدافی است که به شدت دنبال خواهیم کرد و یکی از ضرورت‌های جدی کشور است.

وی اظهار کرد: پرچمی را که رهبری برداشته‌اند،  وظیفه داریم پای این پرچم بایستیم و ایستادگی را پیشه کنیم. امروز مسئله مبارزه با ناهنجاری‌ها و فساد یکی از مهمترین مسائل جامعه است.

ربیس قوه قضاییه ادامه داد: هم در اصلاح ساختارهای فسادزا، هم در اصلاح قوانین و مقررات و هم برای برخورد با متخلفان باید کار عملی کرد.

وی تصریح کرد: حتما بدانید، ملامت ملامت‌گران و حاشیه‌سازی‌های دشمن ما را از میدان به در نخواهد کرد. امروز حضور شما، توطئه ایجاد ناامنی در کشور توسط بدخواهان را نقش بر آب کرد و امروز کشور ما در مقابل این توطئه در امنیت قرار دارد و نباید فراموش کرد هم باید به خواست مردم توجه کنیم.

رییسی گفت: هم با اغتشاشگران برابر قانون برخورد می‌کنیم و هم نسبت به مسئله مردم، باید توجه کرد. نباید بگذاریم سفره مردم خالی بماند. در یک کلام از حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد.

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها