اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

چیزی فراتر از یک گزارش خبری

چیزی فراتر از یک گزارش خبری
وصال روحانی خبرنگار

«روزی زیبا در همسایگی» عنوان یک فیلم دراماتیک جدید است که ماریل هلر آن را کارگردانی کرده و نوشتن سناریوی آن با میکا فیتزرمن بلو و نوا هارپستر بوده است و البته مبنای کار تمامی این هنرمندان مقاله‌ای با عنوان آیا می‌توانی بگویی قهرمان؟ بوده که به سال 1998 به قلم تام جونود در هفته نامه فرهنگی اجتماعی اسکوایر چاپ نیویورک منتشر شده است.

شکی نیست که یکی از نقاط قوت اصلی این فیلم بازی‌های قوی هنرمندانی چون تام هنکس متیو ریس و کریس کوپر در رل‌های عمده است و اگر بخواهیم اصل داستان را بگوییم، در بطن این فیلم شاهد تلاش گسترده یک نویسنده نشریه اسکوایر به‌ نام لوید ووگل (با بازی متیو ریس) هستیم که می‌کوشد زندگینامه یک چهره محبوب تلویزیونی در امریکا به‌ نام فرد راجرز (تام هنکس) را در قالب یک گزارش مبسوط به اطلاع خوانندگان این نشریه برساند و البته این مسأله بدون تبعات خاص خود نیست و مقدمات و مؤخره‌های آن نه فقط  ووگل بلکه اعضای خانواده وی و راجرز و برخی همکاران ووگل در اسکوایر و سایر نشریات امریکا را دربر می‌گیرد. آشنایی ووگل با راجرز طی مصاحبه این خبرنگار با این هنرمند پایه‌گذار ارتباطی دیرپا بین آنها می‌شود و شروع صحبت‌های صمیمانه‌تر بین آنها به سبب پرس وجوی راجرز درباره دلایل مجروح بودن بینی این خبرنگار است و وقتی ووگل به وی می‌گوید یک روز پیش‌تر با همسر و بچه‌هایش با او کتک‌کاری کرده و به چنین روزی افتاده، راجرز با کنجکاوی پایان‌ناپذیرش به سایر امور زندگی ووگل هم ورود می‌کند و می‌خواهد چیزی بیش از یک مصاحبه‌شونده صرف برای ووگل و نشریه نامدار او باشد. در این میان ووگل نیز با‌ وجود تمامی مساعی فراوانش درنمی‌یابد که راجرز چرا و چگونه این قدر شیرین و اجتماعی و فردی دلسوز و در عین حال مردی مرموز است. این در حالی است که راجرز گاهی اوقات با جواب ندادن به سؤالات ووگل مشابه همان سؤالات را از وی می‌کند و بواقع توپ را به زمین حریفش می‌اندازد و او را غافلگیر می‌کند. برای ووگل اگر هم همه این چیزها قابل پذیرش باشد این نکته قابل فهم نیست که چگونه آندریا همسرش حاضر می‌شود برای پدرش جری که قصد ازدواج مجدد دارد، غذا درست کند و مناسبات کاری ووگل را به رفت و آمدها و ارتباط‌های فامیلی بسط بدهد. این چنین است که فیلم جدید هلر با عبور از مرزهای شناخته شده و سنتی فیلم‌های دراماتیک و خانوادگی به آینده‌ای از زندگی‌های چند وجهی خانواده‌ها در امریکا در حال حاضر تبدیل می‌شود و نشانه‌ای روشن از کجروی‌ها در این زمینه است.

‌ «روزی زیبا در همسایگی»
‌ کارگردان: ماریل هلر
‌ بازیگران: تام هنکس، متیو ریس. کریس کوپر، سوزان کلچی واتسون، انریکو کولانتونی، ماریان پلانکت، تام بلانچارد، وندی ماکنا و کارمن کوزاک
 مدت زمان: 107 دقیقه
‌ محصول: 2019

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.