اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ترموستات جادویی

ترموستات جادویی
بیتا میرعظیمی خبرنگار

ترموستات هوشمند ecobee با دستور صوتی الکسا فعال شده و به‌ طور خودکار درجه حرارت خانه یا محل کار شما را تنظیم می‌کند. این سیستم با بهره‌گیری از قابلیت یادگیری رفتار کاربران، ذائقه گرمایی و سرمایی افراد را نیز شناسایی کرده و براساس آن درجه حرارتی متعادل را در محیط تنظیم می‌کند.

 این ترموستات خانگی علاوه بر تشخیص و تنظیم دما، حضور افراد را نیز رصد کرده و براساس آن، درجه حرارت را در محیط تنظیم می‌کند. این فناوری با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، تمرکز افراد در یک بخش از منزل یا محل کار را بخوبی درک کرده و درجه حرارت را در آن بخش‌ها کم و زیاد می‌کند. به طور مثال این سیستم فناورانه حضور اعضای خانواده را در اتاق نشیمن رصد کرده و با توجه به گرمای زیاد در این بخش، درجه حرارت را به طور اتوماتیک کاهش می‌دهد. این فناوری در عین حال اتاق زیر شیروانی را شناسایی کرده و با کمک سنسورهای هوشمند از میزان سرمای این بخش آگاه شده و به طور خودکار درجه حرارت را بالا می‌برد.
 این سنسور در عین حال به قابلیت یادگیری رفتار کاربران تجهیز شده و با کمک هوش مصنوعی این رفتارها را تجزیه و تحلیل کرده و بر اساس نتایج حاصله، درجه حرارت محیط را تنظیم می‌کند. برای نمونه این سیستم پس‌ از گذشت زمانی کم‌تر از 10 روز از عادت‌های سرمایشی و گرمایشی افراد در فصول مختلف آگاه شده و به‌طور خودکار این رویه را پیاده می‌کند. به‌طور مثال این فناوری متوجه می‌شود که اعضای خانواده در هنگام ظهر درجه حرارت را روی 10 درجه تنظیم کرده و در هنگام ورود به خانه درجه حرارت را به‌طور ناگهانی بالا می‌برند. بعد از گذشت یک الی دو هفته تمامی این اقدامات را این فناوری به‌طور خودکار انجام می‌دهد. کاربران می‌توانند تنظیم درجه حرارت و دمای محیط را با خیال راحت به این ترموستات سپرده و با این اقدام در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند. قیمت این ترموستات ecobee در حال حاضر 249 دلار است.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.