اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

۲۸ روستای اسدآباد آب و فاضلاب ندارند

۲۸ روستای اسدآباد آب و فاضلاب ندارند

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد گفت: ۲۸ روستای اسدآباد تحت پوشش آبفار نبوده و باید کلیه تأسیسات آبرسانی این روستاها بهسازی و نوسازی شود.

احد احدی‌ایمان اظهار کرد: در حال حاضر ۹۲ درصد جمعیت روستایی اسدآباد شامل ۷۴ روستا تحت پوشش شرکت آبفار بوده که کمتر از ۲۰ درصد از تأسیسات آبرسانی این روستاها فرسوده است و نیاز به بهسازی دارد.

وی فرسودگی تأسیسات آبرسانی روستاهایی که تحت پوشش آبفار نیستند را بیشتر از ۸۰ درصد برشمرد و افزود: این روستاها در اولویت اعتباری قرار دارند و پیگیر هستیم تا در  تأسیسات این روستاها تأمین، تجهیز، انتقال و توزیع ایجاد شود ضمن اینکه هر ساله این چرخش انجام شده است.

احدی‌ایمان با بیان اینکه کلرزنی آب در کلیه روستاهای تحت پوشش اسدآباد انجام می گیرد، تصریح کرد: کلرزنی برای روستاها شامل سه دسته گازی، مایع و نمک طعام بوده که با توجه به شرایط هر روستا برای کلرزنی آب روستایی از یکی از سه نوع کلرزنی استفاده می شود.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه کلرزنی نمک طعام از جمله دستگاه های کلرزنی بوده که به تازگی برای این شرکت تأمین شده و مورد استفاده قرار می گیرد و در استان همدان شهرستان اسدآباد بیشترین استفاده را در کلرزنی آب روستایی از نمک طعام دارد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد مطلوبیت میکروبی آب شرب روستاهای تحت پوشش این شهرستان را در ۹ سال گذشته ۱۰۰ درصد برشمرد و یادآور شد: در حال حاضر مطلوبیت کلرسنجی آب شرب روستاهای تحت پوشش اسدآباد نیز ۶۴ درصد است.

وی با اشاره به تغییر سبک زندگی مردم در سطح روستاها اظهار کرد: متأسفانه به علت کمبود اعتبارات و مضایق بودجه ای، نرخ بالای فرسودگی تأسیسات آبرسانی، تورم و افزایش هزینه های اجرایی و بهره برداری از تأسیسات، توسعه و به روز نبودن تأسیسات آبرسانی همگام با تغییر سبک زندگی روستائیان انجام نگرفته و شکل فعلی، تحمل مردم درباره کمیت و کیفیت آب شرب در دسترس کاهش پیدا کرده که این امر یکی از عمده ترین مسائل درگیر امور آبفار این شهرستان است./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

وزیر نیرو: بیش از ۶ میلیون نفر جمعیت روستایی کشور از آب سالم برخوردارند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها