پورسید آقایی خبرداد

احتمال واردات تاکسی‌های خارجی به کشور

اجتماعی /
شناسه خبر: 520943

معاون شهردار تهران گفت: واردات خودروهای خارجی را دنبال می کنیم که در دولت نیز این موضوع در حال بررسی که تا اینجا صرفا ورود تاکسی‌های خارجی در کمیسیون دولت تایید شده است و امیدواریم در جلسه اصلی نیز تصویب شود.

محسن پورسید آقایی در مراسم رونمایی از ناوگان نوسازی شده تاکسیرانی با سرمایه گذاری بخش خصوصی از احتمال واردات تاکسی‌های خارجی به کشور خبر داد و گفت: امروز 370 مورد از این خودروهای کلاس A توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی به تاکسیرانی اضافه شده که قرار است این رقم به حدود 900 دستگاه هم برسد.


وی با اشاره به لزوم ورود شرکت های خصوصی به بحث نوسازی ناوگان تاکسی تهران اظهار کرد: یکی از مسائل مهم و بزرگ در حمل و نقل تهران سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است. در بیشتر شهرهای دنیا تاکسی ها توسط شرکت های خصوصی اداره می شود، در مدیریت شهری تهران نیز در زمینه حمل و نقل در تلاش هستیم سرمایه گذاران و شرکت های خصوصی ورود کنند.

به گفته معاون شهردار تهران؛ ورود خودروهای کلاس A توسط سرمایه گذاران گام خوبی در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی تهران است. همچنین واردات خودروهای خارجی را دنبال می کنیم که در دولت نیز این موضوع در حال بررسی که تا اینجا صرفا ورود تاکسی‌های خارجی در کمیسیون دولت تایید شده است و امیدواریم در جلسه اصلی نیز تصویب شود.

وی تصریح کرد: باید شرایط را به گونه ای آماده کنیم که سرمایه گذاران بخش خصوصی به راحتی در این حوزه سرمایه گذاری کنند. همچنین مالکان خودروهای فرسوده نیز برگه اسقاط تا سقف 3 میلیون تومان تهیه و اقدام به نوسازی خودرو کنند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه این اقدامات گام بزرگی جهت کاهش آلودگی هوا نیست، اظهار کرد: البته این موضوع آلودگی هوای تهران را کمتر می کند؛ امسال نیز آلودگی هوای تهران نسبت به سال های گذشته کمتر است.

پورسیدآقایی گفت: امیدواریم سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه نوسازی ناوگان تاکسی به 3 هزار دستگاه افزایش یابد.

وی ادامه داد: وضعیت آب و هوا در سال 97 نسبت به 50 سال گذشته در تهران قابل مقایسه نیست و نمی‌توان آن را با سال جاری مقایسه کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، به موضوع فرسودگی خودروها از جمله فرسودگی تاکسی‌ها اشاره کرد و گفت: این موضوع در آلودگی هوا تاثیر گذار است، هر چند این مسئله چند بعدی بوده و عوامل دیگری نیز در آن دخیل هستند.

معاون شهردار تهران یادآور شد:‌ همچنین امروز اولین سری تاکسی‌های گازسوز که از امکانات ماده 12 برخوردار است استفاده می‌شوند و با توجه به این ماده، بابت صرفه‌جویی در سوخت، شرکت نفت بخشی از هزینه‌ها را برمی‌گرداند، به طور مثال امروز این قرارداد که 4000 دلار هزینه آن است را مورد توجه قرار دهیم، 3800 دلار آن را شرکت نفت پس می‌دهد و دولت پذیرفته این موضوع محقق شود.

وی اعلام کرد: با صرفه‌جویی سوخت هر تاکسی سمند، با این شرایط طی مدت 7 سال پول به سرمایه‌گذار برمی‌گردد و این موضوع در مسیر نوسازی بسیار حائز اهمیت است و خبری خوش برای خودروسازان محسوب می‌شود که تولید سمند پایه گازسوز را اجرایی کنند./شهرنوشت

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.