اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

اسکن چهره شهروندان آمریکایی در فرودگاهها اجباری شد

اسکن چهره شهروندان آمریکایی در فرودگاهها اجباری شد

وزارت امنیت داخلی آمریکا معتقد است باید علاوه بر دریافت کنندگان ویزا و مسافران، چهره شهروندان آمریکایی نیز در فرودگاه ها با فناوری شناسایی صورت اسکن شود.

وزارت امنیت داخلی آمریکا تصمیم دارد استفاده از فناوری شناسایی صورت را برای مسافران به طور گسترده تر استفاده کند. این سازمان معتقد است علاوه بر دارندگان ویزا و افرادی که به آمریکا سفر می کنند، شهروندان این کشور نیز باید هنگام ورود و خروج از کشور با فناوری شناسایی صورت کنترل شوند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا ادعا می کند این روند به مقامات کمک می کند تروریست هایی که با مدارک سرقت شده، سفر می کنند را دستگیر کنند. طبق قوانین فعلی، شهروندان و ساکنان دائمی آمریکا مشمول قانون اسکن صورت در فرودگاه ها نمی شوند.

این درحالی است که برخی گروه های حامی حقوق شهروندی  مخالف گسترش استفاده از فناوری شناسایی صورت هستند.

علاوه بر آن هنوز مشخص نیست فناوری شناسایی صورت در مدت زمان تعیین شده برای دستیابی به اهداف این وزارتخانه آماده باشد یا خیر.

قرار است تا ۲۰۲۱ میلادی قانون احراز هویت افراد درفرودگاه ها با کمک فناوری شناسایی صورت در ۲۰ فرودگاه مهم آمریکا انجام شود اما توسعه این فناوری با چالش های فنی و عملیاتی مانند عدم صحت، مشکلات در شبکه و کمبود نیرو مواجه شده است.

حتی اگر این فناوری تا مدت زمان تعیین شده، توسعه یافته و در فرودگاه ها اجرا شود هنوز مشخص نیست برای شناسایی کلاهبرداران معتبر باشد.

این در حالی است که روز گذشته قانونی در چین اجرایی شد که به موجب آن تمام خریداران موبایل های جدید و بسته های اینترنت موبایل باید اسکن صورت و کارت شناسایی خود را ارائه کنند./مهر

بیشتر بخوانیم: تشدید نگرانی ها از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های امریکا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.