در حاشیه نشست با نواب رییس بانوان فدراسیون های ورزشی مطرح شد؛

مهین فرهادی زاد: آموزش صحیح به زنان ورزشکار و مربی همواره باید در اولویت باشد

ورزشی /
شناسه خبر: 520849

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: نحوه برخورد با ورزشکاران خارجی، نحوه رفتن روی سکو و واکنش صحیح در زمان شکست و پیروزی از مواردی است که باید همواره به ورزشکاران ما آموزش داده شود.

مهین فرهادی زاد در حاشیه گردهمایی نواب رییس بانوان فدراسیون های ورزشی و مسئولین ورزش بانوان استان ها گفت: کمیسیون زنان و ورزش زیر نظر کمیته ملی المپیک برنامه های مختلفی به منظور توانمند کردن زنان در سطح کشور تدارک دیده است.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: مسئولین و روسای ورزش بانوان سراسر کشور طی چهار روز و در 12 جلسه آموزش های مختلفی دیدند. آشنایی با آسیب های ورزشکاران در فضای مجازی، تغذیه ورزشی، برنامه ریزی راهبردی و اطلاعات مورد نیاز ورزشکاران در سفرهای برون مرزی از جمله مواردی بود که در این دوره ها آموزش داده شد.
وی افزود: خوشبختانه تمام این موارد آموزشی را طی سه روز در آکادمی ملی المپیک برگزار کردیم و یک دوره دیگر هم برای نواب رییس بانوان فدراسیون ها داریم تا با جنبش المپیک آشنا شوند. یک بخش که روی آن تاکید داریم حضور متوازن زنان و مردان ما در مسابقات مختلف است که امیدواریم در بازی های المپیک 2024 به یک تعادل خوب برسیم.
فرهادی زاد در پایان تاکید کرد: بخش فرهنگی یکی از مواردی است که روی آن بسیار تاکید داریم. ورزشکار ما باید بداند در زمان باخت و حتی پیروزی چه واکنشی نشان بدهد. نحوه برخورد با ورزشکاران خارجی، نحوه رفتن روی سکو، واکنش صحیح در زمان شکست و پیروزی و نحوه حضور در مجالس همه از مواردی هستند که به دختران ورزشکار و مسلمان ما بخصوص در سنین پایین باید آموزش داده شود./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.