اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران
1398/9/12 ، 09:53
کد خبر:520831
سیاسی

توضیحات استاندار تهران درباره سخنان فرماندار شهر قدس/ در فرمانداری اسلحه نداریم

توضیحات استاندار تهران درباره سخنان فرماندار شهر قدس/ در فرمانداری اسلحه نداریم

منظور خانم واثقی فرماندار شهرقدس این بوده که هر کسی وارد فرمانداری شد با استفاده از ابزار فیزیکی با آنها مقابله کنند/ در فرمانداری هیچگونه اسلحه‌ای وجود ندارد که بخواهند از آن استفاده کنند، ایشان بزودی توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهند داد/ در جریان اغتشاشات اخیر، ۲۹ جایگاه سوخت دچار حریق شد/ خسارت های وارده پس از بررسی جبران خواهد شد

 انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران صبح سه شنبه در حاشیه بازدید از ستاد انتخاباتی فرمانداری تهران، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره میزان خسارات وارده به اموال عمومی و خصوصی در استان تهران در جریان اعتراضات هفته‌های گذشته گفت: همانطور که رئیس محترم قوه قضاییه اعلام کرده اگر خسارت‌هایی به مردم وارد شده باشد، پس از بررسی جبران خواهد شد؛ نیت و هدف‌مان این است که در اغتشاشات اخیر اگر خسارت‌دیده خود اقدامی در مسیر اغتشاشات نکرده باشد حتما بررسی می‌کنیم و خسارت‌ وارده را جبران خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، استاندار تهران به بیان آماری از میزان خسارات وارد شده در استان تهران پرداخت و اظهار کرد: در استان تهران ۲۹ جایگاه سوخت دچار حریق شدند، بیش از ۱۴۰ شعبه بانک آسیب‌های جدی دیدند. همچنین ساختمان‌های فرمانداری در برخی از شهرستان‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد دچار خسارت شدند و ۴۷ فروشگاه زنجیره‌ای در استان تهران بعضا دچار حریق شده‌اند یا از اقلامی که در فروشگاه وجود داشته، برداشته شده است.

وی تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که عادی سازی فعالیت‌ها را آغاز  کنیم و برای تمام فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها این تکلیف را قرار داده‌ایم که منظر عمومی شهر را به حالت اولیه بازگردانند؛ همچنین از بانک مرکزی خواستیم در مورد بانک‌های آسیب دیده خیلی به دنبال مسائل مربوط به بیمه نباشد، بلکه سریعا آنها را تجهیز کند تا مردم از خدمات آنها بهره مند شوند. همچنین تاکنون ۲۰ جایگاه سوخت به مدار بازگشته و امروز نیز ۳ جایگاه دیگر وارد مدار می‌شود و ۶ جایگاه باقی مانده تا دو روز دیگر وارد چرخه خدمت رسانی می‌شوند.

۲۰۲۱ نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند

وی با اشاره به تعداد افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات هفته‌های گذشته گفت: بر اساس آمارهای اولیه ۲۰۲۱ نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند؛ بسیاری از آنها بلافاصله با یک بازجویی و به دستور محاکم قضایی اگر به صورت احساسی و به دلیل عدم آگاهی وارد جریانات شده باشند و این کار برای نخسیتن بار بوده، آزاد شدند. اما آنهایی که دستور گرفته بودند و برای ایجاد مشکل در نظم و امنیت و آرامش مردم به خیابان‌ها آمده بودند و همچنین سوابقی نیز در پرونده‌شان وجود داشت، هنوز در مرحله بازجویی هستند.

دو شهید تقدیم کردیم / زخمی‌های نیروهای انتظامی بیشتر از زخمی‌های اغتشاشگران بوده 

بندپی ادامه داد: در جریانات اخیر در استان تهران ما دو شهید تقدیم کردیم و همچنین زخمی‌های نیروهای انتظامی بیشتر از زخمی‌های اغتشاشگران بوده است.

فرماندار شهر قدس به زودی درباره اظهاراتش توضیحاتی خواهد داد 

وی همچنین درباره اظهارات فرماندار شهر قدس مبنی بر دستور شلیک به معترضان گفت: منظور ایشان این بوده که هر کسی وارد فرمانداری شد با استفاده از ابزار فیزیکی با آنها مقابله کنند. در فرمانداری هیچگونه اسلحه‌ای وجود ندارد که بخواهند از آن استفاده کنند؛ ایشان به زودی توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهند داد.

بندپی ادامه داد: در جریانات اخیر در استان تهران ما دو شهید تقدیم کردیم و همچنین زخمی‌های نیروهای انتظامی بیشتر از زخمی‌های اغتشاشگران بوده است.
وی همچنین درباره اظهارات فرماندار شهر قدس که گفته بود دستور شلیک به معترضان را صادر کرده بود، گفت: منظور ایشان این بوده که هر کسی وارد فرمانداری شد با استفاده از ابزار فیزیکی با آنها مقابله کنند. در فرمانداری هیچگونه اسلحه‌ای وجود ندارد که بخواهند از آن استفاده کنند،ایشان به زودی توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهند داد.

استاندار تهران همچنین در پاسخ به پرسشی درباره انتشار بوی نامطبوع عصر روز گذشته در تهران با بیان اینکه «این بوی نامطبوع که قسمتی از مناطق تهران را گرفته بود با وزش باد و باران برطرف شده و اکنون شاخص آلودگی هوا کمتر از ۸۰ است که عدد قابل قبولی محسوب می‌شود» اظهار کرد:  کارشناسان محیط زیست با استفاده از دستگاه سنجش میزان اکسید کربن و اکسید ازت بررسی کردند که همه آنها در حد نرمال بوده است. طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته احتمالا منشأ بو از جنوب تهران بوده زیرا در آن موقع ما دو ساعت وزش باد از سمت جنوب را داشتیم.

وی افزود: ۲۷ کانون بو در جنوب و جنوب‌ غربی یعنی از شهر ری تا فرودگاه امام وجود دارد که مهمترین آنها آرادکوه است که در این منطقه روزانه ۷۰۰۰ تن پسماند خانگی انباشت می‌شود. از این پسماندها بوی نامطبوعی به وجود می‌آید و هنوز ما نتوانستیم آنجا را طبق اصول علمی ساماندهی کنیم.

بندپی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران موظف شده که طرح پسماند را تدوین کند و هم‌اکنون با کارشناسان خارجی در حال مشورت است. ضمن آنکه قرار است محل آن نیز که اکنون چسبیده به تهران است، به نطقه دیگری انتقال داده شود.

استاندار تهران درباره زمان راه‌اندازی متروی پرند نیز گفت: با هماهنگی که با وزارت راه و شهرسازی و راه‌ آهن جمهوری اسلامی به عمل آمده در آذر ماه شاهد راه‌اندازی این خط ریلی خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، محسنی بندپی در بخش های از صحبت‌های خود با ابراز رضایت از رسیدگی و روند ثبت‌نام داوطلبان اظهار کرد: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی دارای یک قانون اساسی مردم‌ نهاد هستیم که تمام صفحات آن تجلی حضور مردم است. اکنون نیز انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان را با نظم و شفافیت برگزار خواهیم کرد و هر فردی که این صلاحیت را در خود می‌بیند که در تبیین قانون و نمایندگی مردم نقش داشته باشد، می‌تواند کاندیدا شود.

وی با بیان اینکه «ساعت ۱۰ صبح امروز ۴۸۰ نفر ثبت‌نام کردند که ۱۸ درصد آن زنان و ۶ نفر نیزاز اقلیت‌های مذهبی هستند»، خاطرنشان کرد: این انتخابات از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا در هفته‌های اخیر ما با انواع توطئه‌ها روبه‌رو بودیم که قصد داشتند امید مردم را ناامید کنند. حضور مردم در این انتخابات می‌تواند تجلی ایستادگی آنها در برابر این توطئه و دلبستگی آنها به نظام اسلامی باشد.

 انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران صبح امروز (سه شنبه، 12 آذر) و در سومین روز از ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در محل ثبت نام از داوطلبان این دوره از انتخابات مجلس حضور یافت.

به گزارش تسنیم، محسنی بندپی استاندار تهران در جمع خبرنگاران، گفت: تا ساعت 10 صبح امروز حدود 480 نفر ثبت‌نام کننده داریم که از این تعداد، حدود 18 درصد خانم و 82 درصد آقا هستند و از اقلیت‌های دینی هم 4 تا الآن 4 نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: تلاش هیئت اجرایی انتخابات در استان تهران این است که انتخابات در وهله اول با شکوه بسیار زیاد و با شفافیت و با رعایت امانتداری برگزار شود، زیرا ما امانتدار رأی مردم هستیم

استاندار تهران تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم شرایط را برای مشارکت همه کسانی که در چارچوب قانون اساسی فعالیت های مختلف را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشند را فراهم کنیم.

استاندار تهران در پاسخ به سؤالی درباره میزان خسارات وارده به اموال عمومی و خصوصی در استان تهران در جریان اغتشاشات اخیر، گفت : همانطور که رئیس محترم قوه قضاییه اعلام کرده، اگر خسارت‌هایی به مردم وارد شده باشد، پس از بررسی جبران خواهد شد.

وی افزود : نیت و هدف‌مان این است که در اغتشاشات اخیر اگر خسارت‌دیده خودش اغتشاش نکرده باشد، حتما بررسی می‌کنیم و خسارت‌ وارده را جبران خواهیم کرد.

140 شعبه بانک در تهران آسیب دید

بندپی اظهار داشت : در جریان اغتشاشات اخیر، در استان تهران 29 جایگاه سوخت دچار حریق شدند، بیش از 140 شعبه بانک آسیب‌های جدی دیدند، همچنین ساختمان‌های فرمانداری در برخی از شهرستان‌ها بین 10 تا 15 درصد دچار خسارت شدند و 47 فروشگاه زنجیره‌ای در استان تهران بعضا دچار حریق شده‌اند یا از اقلامی که در فروشگاه وجود داشته، برداشته شده است.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است که عادی سازی فعالیت‌ها را آغاز  کنیم و برای تمام فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها این تکلیف را قرار داده‌ایم که منظر عمومی شهر را به حالت اولیه بازگردانند؛ همچنین از بانک مرکزی خواستیم در مورد بانک‌های آسیب دیده خیلی به دنبال مسائل مربوط به بیمه نباشد، بلکه سریعا آنها را تجهیز کنند تا مردم از خدمات آنها بهره مند شوند.
وی با بیان اینکه تاکنون 20 جایگاه سوخت به مدار بازگشته و امروز نیز 3 جایگاه دیگر وارد مدار می‌شود، گفت : 6 جایگاه باقی مانده تا دو روز دیگر وارد چرخه خدمت رسانی می‌شوند.

وی همچنین به تعداد بازداشت شدگان در جریان اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت : بر اساس آمارهای اولیه، 2021 نفر در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند که بسیاری از آنها بلافاصله با یک بازجویی و به دستور محاکم قضایی اگر به صورت احساسی و به دلیل عدم آگاهی وارد جریانات شده باشند و این کار برای نخسیتن بار بوده، بلافاصله بعد از دستگیری آزاد شدند، اما آنهایی که دستور گرفته بودند و برای ایجاد مشکل  در نظم و امنیت و آرامش مردم به خیابان‌ها آمده بودند و همچنین سوابقی نیز در پرونده‌شان وجود داشت هنوز در مرحله بازجویی قرار دارند.

مردم برای تعیین سرنوشت خود پای صندوق رای می آیند

استاندار تهران با اشاره بازدید خود از ستاد ثبت نام از داوطلبان در حوزه انتخابیه تهران گفت: مردم برای تعیین سرنوشت خودشان پای صندوق های رای می آیند و این موضوع را با شرکت در انتخابات به منسه ظهور می رسانند.

محسنی بندپی افزود: به برکت انقلاب, خون شهدا و راهبردهای امام راحل و رهبری از قانونی برخوردار هستیم که همه جای آن تجلی اراده مردم و تعیین سرنوشت خودشان با حضور در انتخابات است.

وی یادآورشد: هم اکنون روند ثبت نام از داوطلبان مورد استقبال کسانی قرار گرفته است که خود را واجد شرایط و صلاحیت خدمترسانی به آحاد جامعه در حوزه تدوین و نظارت بر اجرای قانون می بینند.

محسنی بندپی اظهارداشت:  تا این لحظه در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ۴۸۰ نفر ثبت نام قطعی شده اند که ۱۸درصد آنان را بانوان و ۸۲ درصد را مردان و ۶ نفر را اقلیت های دینی و باید شرایطی را ف اهم کنیم که تشکیل می دهند.

استاندار تهران گفت: تمام تلاش هیات اجرایی در این استان این است که انتخابات در وهله اول با شکوه و شفافیت و رعایت امانت داری اجرا شود.

وی خاطر نشان کرد: ما امانت دار هستیم و باید شرایطی را فراهم کنیم که مشارکت تمام کسانی که می خواهند در چارچوب قانون فعالیت های مختلفی داشته باشند در این انتخابات حضور یابند.

محسنی بندپی ادامه داد: این انتخابات برای ما یک حساسیت ویژه ای دارد چون با توطئه‌های بی‌شمار استکبار جهانی که سعی دارد مردم را نا امیدکند و در جامعه یاس را تزریق کند مواجه هستیم.

استاندار تهران گفت: حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای می تواند تجلی اقتدار، مقاومت و ایستادگی آنان باشد و دلبستگی و علاقه مندی آحاد جامعه را به نظام مقدس اسلامی بار دیگر ثابت کند.

محسنی بندپی در خصوص عملکرد مجلس دهم تاکید کرد: در تولید قانون و نظارت بر اجرای آن اثربخشی های لازم را داشته است و ما از مجالس بیشتر انتظار داریم که در بحث نظارتی و تولید قانون اهتمام لازم را داشته باشند.

استاندار تهران گفت: تمام مجالس شورای اسلامی پس از انقلاب این کارآمدی لازم را داشته اما ممکن است بر خلاف این موضوع را درباره مجلس دهم قضاوت کنند.

وی اعلام کرد: به این دلیل که دوره به دوره یکسری مطالبات از نمایندگان مجلس بیشتر در جامعه مطرح می شود, شاهد افزایش این مطالبه‌گری هستیم.

محسنی بندپی بیان کرد: از طرفی نسل جدید و جوان جویای کار به دنبال این هستند که از استعداد آنان استفاده شود و این انتظار از مجلس می‌رود که برای این مطالب شرایط مناسبی فراهم کند.

کاهش ۲.۲ درصدی نرخ بیکاری در استان تهران

استاندار تهران در ادامه از کاهش ۲.۲ درصدی نرخ بیکاری این استان در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته خبر داد که نتیجه حضور مستمر نمایندگان در شورای اشتغال استان محسوب می شود.

وی به شروع بارندگی و کاهش آلودگی هوای تهران اشاره کرد و افزود: حدس ما هم این بود که آلودگی هوا با این بارش ها رفع می شود و اکنون شاخص کیفیت هوا ۸۰ را نشان می دهد.

محسنی بندپی به علت بوی نامطبوع منتشر شده در عصر روز دوشنبه در پایتخت اشاره کرد و یادآورشد: دستگاه های سنجش سازمان محیط زیست و شهرداری از دیشب وارد کار شدند و گازهای وارد شده را اندازه گرفته اند, احتمالا منشا بویی بود که از پایین دست وارد شهر شده است.

استاندار تهران گفت: ما ۲۷ کانون رادر جنوب و جنوبغربی تشخیص دادیم که هر کدام می تواند منشاء بوی نامطبوع می توانند باشند.

وی اظهارداشت: روزانه هفت هزار تن پسماند معمولی در مرکز آرادکوه دپو می شود در حالی که تا کنون نتوانسته ایم اصول علمی و کارشناسی برای دفع پسماندهای خانگی پیدا کنیم.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: شهرداری پایتخت مکلف شده است که طرح جانع دفع پسماند را ارائه کند از همین رو با کارشناسان خارجی وارد مذاکره شده است.

استاندار تهران گفت: همزمان پیگیری هستیم که محل جدیدی برای دموی پسماندها به شکل حل فعلی به محل جدید هستیم و حتی کاهش حجم پسماند هم یکی از راهبردهای ماست.

وی در خصوص متروی پرند نیز ادامه داد: برای متروی پرند این آمادگی وجود دارد که با شرکت راه آهن و وزارت راه و شهرسازی هم هماهنگ شده تا اولین اتوبوس ریلی را تا اواخر آذر به بهره برداری برسانیم.

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پربازدیدها