اولین جلسه رسیدگی به پرونده فساد ارزی گروه "طرح و نقشه پناهی" (آقای جنت مکان) صبح امروز (سه‌شنبه) به ریاست قاضی صلواتی در شعبه چهارم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی لحظاتی قبل آغاز شد.

این پرونده 5 متهم دارد که اتهام مشترک همه آنها مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی به صورت عمده و فروش ارز در بازار آزاد به میزان 9 میلیون و 600 هزار دلار به صورت غیرقانونی و کسب منفعت به میزان 96 میلیارد تومان است.

بر اساس این گزارش، متهمان در آبان سال گذشته به بهانه واردات ورقه داغ زنی، کاتالیست های احیای آهن و تثبیت کننده رنگ نساجی ارز دولتی 4200 تومانی گرفته اند که در بازار آزاد فروخته شده است.

اسامی متهمان به ترتیب به این شرح است:
یوسف جنت مکان مدیرعامل شرکت طرح و نقشه پناهی
کوروش مر
محمدرضا اخوت فرد
علی زرنانی
عظیم علی اشرفی پیامن

رسیدگی به این پرونده در شعبه چهارم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی و به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار می‌شود.

اولین جلسه رسیدگی به پرونده فساد ارزی گروه "طرح و نقشه پناهی" (آقای جنت مکان) صبح امروز (سه‌شنبه) به ریاست قاضی صلواتی در شعبه چهارم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، قاضی صلواتی در ابتدای این جلسه اظهار کرد: در مورخه ۱۲ آذرماه ۹۸ شروع رسیدگی به پرونده شرکت طرح و نقشه پناهی و متهمان آن یوسف جنت مکان فرزند عبدالجلیل، کوروش مر، محمدرضا اخوت فرد، علی زرنانی، عظیم علی اشرفی پیامن را در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران و مفسدان اقتصادی با حضور متهمین، وکلای آنها و نماینده دادستان و نمایندگان حقوقی بانک مرکزی ایران آغاز می‌کنیم.

قاضی صلواتی سپس از نماینده دادستان خواست تا با حضور در جایگاه کیفرخواست پرونده را قرائت کند.

نماینده دادستان گفت: کیفرخواست پرونده کلاسه ۹۷۰۹۷۸۲۱۳۲ از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران به شرح ذیل است.

وی ادامه داد: در این پرونده آقایان یوسف جنت مکان فرزند عبدالجلیل متاهل دارای شغل آزاد مسلمان شیعه و فاقد سابقه کیفری و بازداشت با قرار بازداشت تامین موقت از تاریخ ۹۷.۹.۱۲، کوروش مر، فرزند هادی متولد ۱۳۵۲، متاهل، شغل آزاد، فاقد سابقه کیفری، بازداشت با قرار بازداشت تامین موقت از تاریخ ۹۷.۹.۲۰، محمدرضا اخوت فرد، متولد ۱۳۵۲، شغل آزاد، فاقد سابقه کیفری و بازداشت با قرار بازداشت تامین موقت از تاریخ ۹۷.۱۰.۵ بازداشت با قرار بازداشت تامین موقت، علی زرنانی فرزند یحیی، متولد ۱۳۶۱، متاهل، شعل آزاد، بازداشت با قرار بازداشت تامین موقت از تاریخ ۹۷.۱۰.۸، عظیم علی اشرفی پیامت، متولد ۱۳۶۳، بازداشت با قرار بازداشت تامین موقت از تاریخ ۹۷.۱۰.۱۲ و همچنین شرکت طرح و نقشه پناهی به عنوان متهمین پرونده هستند.

نماینده دادستان اظهار کرد: مشارکت در اخلال در نظام ارزی و اقتصادی از طریق عمده به صورت دریافت ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار معادل ۹۶ میلیارد تومان بوده است.

ادامه دارد

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبز با خبر باشد منتشر نخواهد شد.