اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

گرانی بنزین تاثیری بر حجم ورود زائران نخواهد داشت

گرانی بنزین تاثیری بر حجم ورود زائران نخواهد داشت

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: جاذبه زیارت حضرت امام‌ رضا (ع)، مستقل از موضوع گرانی بنزین است و تاثیر معناداری بر حجم زائران ندارد.

محمدرضا حیدری، امروز در حاشیه هفتادوهشتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه « افزایش قیمت بنزین، تاثیر معناداری بر ورود زائران ندارد »، اظهار کرد: برخی از زائران پیاده می‌آیند، برخی با اتوبوس و بعضی دیگر با قطار. از وسایل حمل‌ونقلل عمومی استفاده می‌کنند و مسئله گرانی بنزین، تاثیر معناداری بر کاهش ورود زائران نخواهد داشت.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهایی که داشته‌ایم، به دلیل کاهش نرخ بنزین، حمل‌ونقل برون شهری ما تقریبا به مرز ورشکستگی رسیده بود و سفر، با این افزایش نرخ بنزین، امکان جمعی بیشتری پیدا می‌کند.

حیدری با بیان اینکه «جاذبه زیارت حضرت امام‌ رضا (ع)، مستقل از موضوع گرانی بنزین است»، تصریح کرد: زمانی‌که مردم به شکل جمعی می‌آیند، سفر معنادارتر می‌شود و به نظر من افزایش نرخ بنزین تاثیرگذار است، اما تاثیرش خیلی معنادار نیست. علاقه‌مندان و مشتاقان امام‌رضا (ع) با هر وسیله‌ای خودشان را می‌رسانند و شرایط فصلی و عمومی کشور، تاثیرات خودش را دارد.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع و با توجه به جایگاه و نقشی که مردم قائل هستند، با مشکلی از نظر کمبود ورود زائران مواجه نخواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص وضعیت رسیدگی به پرونده امیر شهلا،  اظهار کرد: ما نظر خودمان را در نطق قبلی اعلام کرده‌ایم و همان است.

حیدری در رابطه با ایجاد مکان‌هایی برای اعتراضات مردمی بیان کرد: پس از اعتراضات سال 96 بود که مصوبه‌ای را گذراندیم. با توجه به فرایندهای قانونی خودش، مورد موافقت قرار نگرفت، اما در حال حاضر دولت و استانداری پیش‌قدم در این امر شده‌اند و نیاز به مجوز شورا نیست.

وی عنوان کرد:  فقط تاکید کردیم که شهرداری در باب فضاها و مکان‌هایی که در اختیار دارد به استاندار و شورای تامین استان کمک می‌کند. جنس موضوع سیاسی و امنیتی است و تشخیص با متولیان آن‌هاست. و حاضریم در این امر کمک کنیم و کمک خواهیم کرد./ ایسنا

کپی