اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

دستگیری صحنه گردان تصادف های ساختگی در قم

دستگیری صحنه گردان تصادف های ساختگی در قم

صحنه‌گردان تصادف‌های ساختگی و کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه به همراه همدستانش در استان قم دستگیر شدند.

 سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی قم با اشاره به شناسایی و دستگیری اعضای یک باند تصادف‌های ساختگی در قم، اظهار داشت: با شناسایی محل سکونت متهم اصلی تحقیقات گسترده کارآگاهان در این زمینه آغاز و نامبرده به همراه ۵ تن از همدستانش طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

---

وی تصریح کرد: طی بازرسی از مخفیگاه این افراد اوراق سفید امضا و دارای اثر انگشت و نیز تعدادی سفته سفید و نگارش شده کشف شد.

وی گفت: متهمان به ۱۵ فقره کلاه‌برداری از شرکت‌های بیمه به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند که درنهایت با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

آقاخانی تصریح کرد: کلاه‌برداران با تشکیل باند، این‌گونه جرائم خشن را مرتکب می‌شوند و به‌طور عمده مصدومان خود را از افراد معتاد و یا بی‌بضاعت انتخاب می‌کنند و با دادن وعده‌های واهی و حق‌الزحمه بالا آنان را فریب داده که علاوه بر آسیب دائمی جسمانی، صدمات روحی و روانی زیادی نیز برای آن‌ها و خانواده‌هایشان به همراه خواهد داشت.

وی از شهروندان درخواست کرد، در صورت اطلاع از فعالیت این‌گونه شبکه‌ها ضمن عدم همکاری، موضوع را به پلیس اعلام کنند همچنین شرکت‌های بیمه باید با شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط، راهکارهای مقابله و پیشگیرانه را تدوین و اجرایی کنند./ پلیس

بیشتر بخوانید/کلاهبرداری از بیمه با تصادف ساختگی

 

کپی